Mecz walki dla Spółdzielcy

RUCH IZBICA – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 0:2 (0:1)
0:1 – Daniel Orłowski (20), 0:2 – P. Pasternak (89).

RUCH: Sowa – Malczewski, Nizoł, Stępniak, Wlizło, Antoniak, Jasiński, Maciej Śliwa (46 Hawri), Chopko, I. Pawlak, Gałka. Trener – Andrzej Rycak.

SPÓŁDZIELCA: Pawlak – Daniel Orłowski (75 P. Pasternak), Braniewski, D. Osoba, A. Osoba, Grzesiuk, Moniakowski, Roczon, Jędruszak (65 R. Pasternak), Stefańczuk, Lechowski (85 Antonowicz). Trener – Damian Osoba.

Czerwona kartka: Malczewski (R) w 73 min. za dwie żółte.

W niedzielne po południe kibice w Izbicy obejrzeli mecz walki, dwóch godnych siebie zespołów, mecz w którym skuteczniejszy był Spółdzielca. – Zagraliśmy dość słabo, na pewno wpływ na to miały jednak nasze braki kadrowe, trener dysponował tylko jednym zawodnikiem rezerwowym – podkreśla Paweł Zieliński, prezes Ruchu. Mimo problemów gospodarze stworzyli sobie kilka okazji na strzelenie gola.

Dwóch nie wykorzystał skuteczny zazwyczaj Michał Gałka, po jednej zmarnowali Igor Pawlak, czy Stępniak. – Zabrakło nam tego, co mieli dziś goście, czyli zimnej krwi, skuteczności – dodaje Zieliński. Zespół z Siedliszcza dość szybko objął prowadzenie. Piłkę ze środka boiska zagrał do Daniela Orłowskiego grający trener Damian Osoba i Orłowski pięknym strzałem w samo okienko pokonał Pawlaka.

– Na pewno ta bramka ustawiła dalszy przebieg boiskowych zdarzeń – zauważa D. Osoba. – Grało się nam łatwiej, kontrolowaliśmy to co dzieje się na naszej połowie i staraliśmy się kontratakować – dodaje. W II połowie gra się zaostrzyła. Posypały się kartki, w efekcie jeden z zawodników Ruchu, Malczewski, w 73 min. wyleciał z boiska. W końcówce gospodarzy dobił Piotr Pasternak, który po wrzutce Roberta Pasternaka, przedłużeniu piłki głową przez Antonowicza, skierował futbolówkę do pustej bramki Ruchu. (kg)