Medale tenisistów Kłosa

Młodzieżowe mistrzostwa województwa lubelskiego, memoriał im. Andrzeja Grubby i wojewódzki turniej tenisa stołowego – za zawodnikami i zawodniczkami Kłosa Gminy Chełm niezwykle aktywny sportowo okres.

Reprezentanci tenisowej ekipy Kłosa Gminy Chełm wzięli w ostatnim czasie udział w trzech imprezach. W Zamościu rywalizowali w młodzieżowych mistrzostwach województwa lubelskiego. I to z powodzeniem. Podopieczni Zbigniewa Rymczuka wywalczyli dwa brązowe medale. Marcin Chrzanowski i Konrad Witnicki w grze podwójnej, a Aleksandra Jeżewska i Marcin Chrzanowski w grze mieszanej. Sam trener Rymczuk może się pochwalić brązem zdobytym w indywidualnych mistrzostwach województwa lubelskiego weteranów kat. mężczyzn 40-49 lat.
7 kwietnia z kolei w Łucce (powiat lubartowski) odbył się wojewódzki turniej eliminacyjnym w tenisie stołowym, będącym zarazem jedenastym memoriałem im. Andrzeja Grubby. W zawodach wystartowało 20 szkół z województwa. Nasz powiat reprezentowały trzy drużyny, dwie ze SP w Żółtańcach (opiekun – Zbigniew Rymczuk) i jedna ze Stawu (opiekun – Anna Gajewska). Pierwsza drużyna z Żółtaniec (Nikola Rymczuk, Norbert Roczon i
Jakub Krzywanowski) wywalczyła pierwsze miejsce w swojej w grupie i ósme w turnieju, a druga (Martyna Fornal, Adrianna Gorczycka i Bartek Judczyc) oraz drużyna ze Stawu (Wiktoria Muzyka, Patrycja Dzieńkowska i Emilia Mazurek) zajęli trzecie miejsce w swojej grupie.
Dzień później młodzi tenisiści i tenisistki rywalizowały w Biłogoraju w wojewódzkim turnieju w kat. młodzików. W zawodach nie zabrakło zawodników Kłosa. Dziewiąte miejsce w grze podwójnej wywalczyły Nikola Rymczuk i Adrianna Gorczycka. Na dziewiątej pozycji uplasowali się też Nikola Rymczuk i Norbert Roczon w grze mieszanej. (k)