Medali nie będzie

Na sukces koszykarek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w postaci medalu zarówno w Basket Lidze Kobiet, jak i Eastern European Women’s Basketball League, musimy poczekać co najmniej do przyszłego sezonu.
W piątym, decydującym o awansie do półfinałów ekstraklasy meczu lublinianki po kiepskiej grze uległy w środę Wiśle Can-Pack 43:60. Niepowodzeniem zakończył się też udział podopiecznych Krzysztofa Szewczyka w Final Eight Ligi Wschodnioeuropejskiej, gdzie najpierw przegrały z Dynamem Moskwa 69:73, a następnie z Kibirkstisem Wilno 67:74.
Piąte spotkanie ćwierćfinałowe z Wisłą od początku nie układało się po myśli lublinianek. Mistrzynie od pierwszego gwizdka narzuciły swoje tempo. Pierwszą kwartę krakowianki wygrały 17:7, a do przerwy prowadziły już 41:15.

Wisła Can-Pack Kraków

– Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 60:43
(17:7, 24:8, 9:14, 10:14)
Wisła: Kobryn 9, Abdelkader 9, Gidden 6, Ygueravide 5 (1×3), Ziętara 5 (1×3) oraz Simmons 12 (2×3), Morrison 11 Szott-Hejmej 3, Pop, Szumełda-Krzycka, Puter.
AZS UMCS: D. Mistygacz 13 (3×3), Ugoka 5, Boyd 4, Dobrowolska 3, Owczarzak (10 as) oraz Dorogobuzowa 14 (2×3), Jujka 4, M. Mistygacz, Grygiel, Poleszek.
Stan rywalizacji play-off (do 3. zwycięstw): 3-2 dla Wisły, która awansowała do półfinałów.