Michał Burdan w złocie!

Michał Burdan z Chełma zdobył tytuł mistrza Polski w kickboxingu w formule K-1. Impreza odbywała się w dniach 16-18 marca w hali OSiR Wola w Warszawie.

Dwunaste mistrzostwa Polski seniorów i suniorów w kickboxingu w formule K-1 za nami. W zawodach wzięło udział 227 sportowców z 66 klubów z całego kraju. W gronie najlepszych kick-boxerów znaleźli się dwaj reprezentanci Klubu Kyokushinkan Karate Do w Chełmie: Michał Burdan, który walczył kategorii do 75 kg oraz Paweł Białas rywalizujący w kategorii do 67 kg. Dla podopiecznych Marcina Żylińskiego był to pierwszy start w rywalizacji seniorów i z pewnością nie należeli oni do grona faworytów. Tym bardziej cieszy rewelacyjny debiut Michała Burdana, który nie dał żadnych szans swoim rywalom i zdobył tytuł mistrza Polski w najbardziej wymagającej formule kickboxingu. W drodze do finału stoczył trzy pojedynki z utytułowanymi zawodnikami, uczestnikami zawodowych gal kickboxingu. Białas przegrał już w pierwszej, ale wyrównanej walce z zawodnikiem z Wrocławia. (kg)