Mieszkania w Lublinie – gdzie szukać mieszkań nowych i z rynku wtórnego?

Wybór odpowiedniego dla nas mieszkania to nigdy nie jest łatwa sprawa. Często wiąże się to z oglądaniem różnych nieruchomości, traceniem czasu, sprawdzaniem ksiąg wieczystych i zadawaniem mnóstwa pytań deweloperom lub obecnym właścicielom. A jak wygląda rynek nieruchomości w Lublinie? W jakiej cenie są tam mieszkania i w jakich dzielnicach warto mieszkać?

Gdzie szukać mieszkań w Lublinie?

Najlepiej zacząć od Internetu. Tu swoje ogłoszenia zamieszczają zarówno deweloperzy, biura nieruchomości, jak i osoby prywatne. Warto regularnie je przeglądać, bo co jakiś czas, wystawiający ogłoszenia mogą obniżać ceny. Gdzie szukać takich ogłoszeń? Najlepiej przeglądać serwisy internetowe, gdzie prezentowane są oferty mieszkań, zarówno z rynku wtórnego, jak i z pierwotnego (https://sprzedajemy.pl/lublin/nieruchomosci/mieszkania). Taki przegląd pozwala też zorientować się, które dzielnice Lublina są najbardziej popularne.

W jakiej dzielnicy Lublina warto mieszkać?

Od lat popularne jest Śródmieście. Tu jednak trzeba liczyć się z większymi cenami, bo za metr kwadratowy można zapłacić nawet przeszło 6 tysięcy złotych. Łatwo więc policzyć, że za mieszkanie 50-metrowe zapłacimy 300 tysięcy. Jak widać, za dobrą lokalizację się płaci, ale w Lublinie Śródmieście to najlepsze miejsce do życia.

Równie popularnymi dzielnicami są Czechów, LSM i Czuby. Tam ceny są nieco niższe i nie brakuje nowych inwestycji. Jeśli więc ktoś chce kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, z pewnością je tam znajdzie. Wiele nowych mieszkań powstaje również na Felinie, ale z tej dzielnicy do centrum jest spory kawałek, a do tego trzeba liczyć się z korkami.

Jakie są ceny mieszkań w Lublinie?

Wszystko zależy od wybranej dzielnicy. Najdrożej jest oczywiście w Śródmieściu. Tu powstaje niewiele inwestycji z racji na zabudowę, ale popularne są mieszkania z rynku wtórnego, zwłaszcza te w urokliwych, odrestaurowanych kamieniczkach, na przykład na Starym Mieście. W tych okolicach trzeba się liczyć z cenami ok. 6 – 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Podobnie jest na Sławinku. Od lat ta dzielnica cieszy się sporą popularnością, szczególnie wśród zamożnych mieszkańców Lublina.

W pozostałych dzielnicach Lublina – na przykład Czechów, LSM, Czuby czy Węglin, tu ceny wahają się od 4 do 5 tysięcy za metr kwadratowy. Tańsze mieszkania można znaleźć w pozostałych dzielnicach, głównie na Bronowicach i na Kalinowszczyźnie.

Nowe inwestycje w Lublinie – gdzie?

Lublin to miasto, które intensywnie się rozwija, szczególnie na rynku nieruchomości. Praktycznie w każdej dzielnicy powstają nowe inwestycje deweloperskie. Ciekawą propozycją są nowe mieszkania na Zamojskiej. Blisko do centrum, dobra komunikacja, w pobliżu są punkty handlowo-usługowe – to wszystko zachęca potencjalnych mieszkańców. Wiele nowych inwestycji powstaje także na Felinie. To dzielnica, która stale w ostatnich latach się rozwija, a niedawno otworzono tam galerię handlową.

Niezależnie od tego, czy szukamy mieszkania na rynku pierwotnym czy wtórnym, warto patrzeć na lokalizację. Lepiej nawet dopłacić i mieszkać blisko centrum niż codziennie stać w korkach i tracić czas na dojazdy.

Artykuł sponsorowany