Mikołajki z mistrzynią

Karolina Michalczuk z plakatem zapowiadającym sobotnią imprezę

Karolina Michalczuk, bezsprzecznie najlepsza w historii Polskiego boksu zawodniczka, przez blisko dwadzieścia lat sportowej kariery rozsławiała na całym świecie Lubelszczyznę i Lublin, gdzie w Klubie Sportowym Paco trenowała pod okiem znakomitego szkoleniowca, Władysława Maciejewskiego, oraz Piaski, w których od wielu lat mieszka. Teraz działacze Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego wspólnie z władzami samorządowymi gminy Piaski postanowili uroczyście podziękować wybitnej pięściarce za jej wspaniałe sukcesy, m.in. tytuły mistrzyni świata i Europy, organizując w jej rodzinnej miejscowości po raz pierwszy w historii zawody bokserskie.


Sportowe Mikołajki z Karoliną Michalczuk, bo tak nazywa się impreza, odbędą się już w najbliższą sobotę, 2 grudnia, w hali ZS przy ul. Partyzantów, do której przed laty uczęszczała znakomita zawodniczka. – To nie przypadek, że nasza hala nosi imię Polskich Olimpijczyków – mówi Waldemar Szałek, dyrektor miejscowego Zespołu Szkół, który niezwykle entuzjastycznie podszedł do pomysłu działaczy LOZB zorganizowania w Piaskach meczu bokserskiego reprezentacji województwa lubelskiego i pomorskiego, które uczciłyby sportowe pożegnanie Karoliny Michalczuk. – Gdy Karolina zdobywała w chińskim Ningbo w 2008 roku mistrzostwo świata, a rok później w ukraińskim Mikołajewie po raz drugi złoty medal mistrzostw Europy, wierzyliśmy, że kiedyś dostanie także szanse startu w igrzyskach olimpijskich. I tak też się stało w 2012 roku, gdy dostąpiła zaszczytu jako pierwsza Polka występu w Londynie, w najważniejsze sportowej imprezie na świecie – dodaje pan dyrektor, który uczył Karolinę Michalczuk informatyki, gdy ta uczęszczała do miejscowego technikum.
Podczas sportowego pożegnania Karolina Michalczuk uhonorowana zostanie licznymi wyróżnianiami. Później rozegrany zostanie mecz bokserski pomiędzy reprezentacją województwa lubelskiego i pomorskiego. W ringu zobaczymy najlepszych zawodników z obu okręgów. Podczas zawodów dla uczestników i kibiców (wstęp wolny, początek godz. 18) przygotowano wiele atrakcji: występ zespołu muzycznego pozytyvni.pl, loterie, konkursy oraz degustacje produktów firm wspierających imprezę: OSM Piaski i Stryjno-Sad.
Dzięki wsparciu Gminy Piaski, Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach oraz Powiatu Świdnickiego i Województwa Lubelskiego (Lubelskie Smakuj życie!), a także pozostałych sponsorów, wśród których znaleźli się: Lotto, Zawrat, Grupa Ochrony Biznesu, Paco i Hotel Mercure Lublin, zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie. Honorowy patronat nad imprezą objęli marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk oraz burmistrz Piask Michał Cholewa. BAS