Mikołajkowe zapasy

Na matach Zalesia koło Łukowa został rozegrany Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy w grupie dzieci i młodzików.

Najmłodsi adepci zapasów, reprezentujący Cement Gryf Chełm, wrócili do domu z 20 medalami i pucharem dla najlepszej drużyny. Oprócz klubów z terenu naszego województwa udział wzięły dwa kluby z woj. mazowieckiego i drużyna z Białorusi. Aż piętnaście krążków zdobyli chłopcy z Cementy Gryf. Miejsca na podium wywalczyli: 38 kg – 1. Szymon Denysiuk, 2. Hubert Kusiak, 3. Filip Zając; 41 kg – 1. Kacper Seredowski, 2. Maksymilian Szwalikowski; 44 kg – 2. Krystian Kalinowski; 45 kg – 1. Hubert Sidoruk; 52 kg – 3. Olaf Gajos, 3. Michał Woźniak; 53 kg – 1. Oskar Gajos, 3. Kacper Guz; 57 kg – 3. Filip Guz; 62 kg – 2. Karol Piekło, 68 kg – 2. Oliwer Gajos, 3. Mariusz Ciećka.

Z powodzeniem rywalizowała też grupa dziewczyn z Cementu Gryf Chełm, która wywalczyła pięć medali: 33 kg – 3. Joanna Sawicz; 39 kg – 2. Gabriela Czarnecka; 44 kg – 1. Monika Dadas; 50 kg – 2. Roksana Kasperek; 62 kg – 1. Weronika Podolak. Trenerami medalistów i medalistek są: Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński, Ilona Sobczyńska, Marcin Sadowski, Dariusz Jabłoński. (s)