Mikołajkowy pingpong

W ubiegły czwartek w hali tenisa stołowego w SP nr 7 w Chełmie rozegrano drugi mikołajkowy turniej o puchar prezesa Ogniwa Chełm. W zawodach wzięli udział najmłodsi adepci tenisa, którzy zmierzyli się ze sobą w trzech kategoriach.

W kat. dziewcząt pierwsze miejsce zajęła 9-letnia Lena Romanowska. Tuż za nią uplasowała się kolejna 9-latka, Julia Tatysiak. Na trzeciej lokacie sklasyfikowana została ośmioletnia Kinga Piech, a na czwartej siedmioletnia Wiktoria Piasecka. W gronie chłopców na pierwszym stopniu podium stanął 10-letni Przemysław Kalinowski. W finale zawodów pokonał on Jakuba Rezmera. O dwa lata starszy zawodnik musiał uznać wyższość swojego rywala i ostatecznie uległ mu 1:2.

Trzecią lokatę zajął najmłodszy w tym gronie, 8-letni Szymon Mróz. Czwarte i piąte miejsce zajęli bracia Piaseccy. Tuż za podium uplasował się Jonatan Piasecki. 8-latek okazał się lepszy od swojego o trzy lata starszego brata, Łukasza. Szóste miejsce zajął Damian Wituch.

– Był to już ostatni turniej organizowany w Chełmie dla najmłodszych sympatyków tenisa stołowego. Może cieszyć, że nasi podopieczni są aktualnie najlepsi w województwie, a swoją formę mogą szlifować między innymi na zorganizowanym przez nas Mikołajkowym turnieju – mówi Jerzy Czarnecki, prezes Ogniwa. Przeprowadzenie zawodów było możliwe dzięki wsparciu finansowemu LW Bogdanka S.A. (kg)