Miłosz ustrzelił podium

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Dragona w jedenastych ogólnopolskich zawodach strzeleckich „Zlot Orlików” rozegranych w Siedlcach. Miłosz Drozda zajął drugie miejsce w finale konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów młodszych, a jego klubowy kolega Damian Siedlecki był szósty.


Już kwalifikacje były zaskakujące. W pierwszym strzelaniu to Damian był lepszy, ustanawiając przy okazji swój nowy rekord życiowy oraz klubowy. Jednak następnego dnia opanowanie i doświadczenie dały Miłoszowi wyższy rezultat, co pozwoliło mu zakwalifikować się do finału z wyższej pozycji. Sam finał zapewnił wiele emocji. Obaj zawodnicy Dragona konsekwentnie pięli się coraz wyżej w tabeli wyników. Miłosz z każdym strzałem coraz skuteczniej pozbawiał swoich rywali szansy na podium. Ostatecznie musiał uznać wyższość jedynie reprezentanta Legii Warszawa i zajął drugie miejsce. Damian z kolei dążył uparcie w kierunku trzeciej lokaty, ale miał niezbyt udane ostatnie strzelanie i ostatecznie był szósty.
Trzeci finalista tegorocznego Zlotu Orlików to Kacper Zawistowski, strzelający w kategorii młodzika. Były to jego pierwsze ogólnopolskie zawody i do tego pierwsze, w których dostał się do finału konkurencji gdzie ostatecznie zajął 4 miejsce. W konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych barwy klubu reprezentowała Julia Kędzierawska. Po dwóch strzelaniach uzyskała dobry rezultat 761 punktów, który nie dał jej jednak finału. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here