Miłosz ustrzelił podium

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Dragona w jedenastych ogólnopolskich zawodach strzeleckich „Zlot Orlików” rozegranych w Siedlcach. Miłosz Drozda zajął drugie miejsce w finale konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów młodszych, a jego klubowy kolega Damian Siedlecki był szósty.


Już kwalifikacje były zaskakujące. W pierwszym strzelaniu to Damian był lepszy, ustanawiając przy okazji swój nowy rekord życiowy oraz klubowy. Jednak następnego dnia opanowanie i doświadczenie dały Miłoszowi wyższy rezultat, co pozwoliło mu zakwalifikować się do finału z wyższej pozycji. Sam finał zapewnił wiele emocji. Obaj zawodnicy Dragona konsekwentnie pięli się coraz wyżej w tabeli wyników. Miłosz z każdym strzałem coraz skuteczniej pozbawiał swoich rywali szansy na podium. Ostatecznie musiał uznać wyższość jedynie reprezentanta Legii Warszawa i zajął drugie miejsce. Damian z kolei dążył uparcie w kierunku trzeciej lokaty, ale miał niezbyt udane ostatnie strzelanie i ostatecznie był szósty.
Trzeci finalista tegorocznego Zlotu Orlików to Kacper Zawistowski, strzelający w kategorii młodzika. Były to jego pierwsze ogólnopolskie zawody i do tego pierwsze, w których dostał się do finału konkurencji gdzie ostatecznie zajął 4 miejsce. W konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych barwy klubu reprezentowała Julia Kędzierawska. Po dwóch strzelaniach uzyskała dobry rezultat 761 punktów, który nie dał jej jednak finału. (kg)