Mistrz nart oczami najmłodszych

Znamy laureatów konkursu plastycznego „Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina”, organizowanego przez Ognisko TKKF Omega i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2. Zwycięzcami plastycznej zabawy zostali Julia Karpiuk z zerówki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1
oraz Wiktor Zadziorski z Przedszkola nr 51.


Konkurs, do udziału w którym Ognisko Omega i MDK nr 2 zaprosili przedszkolaków i uczniów lubelskich zerówek, był wyjątkowy jeśli chodzi o ilość nadesłanych prac, a także i ich poziom.

– Nie ukrywam, że byliśmy nieco zaskoczeni, gdy okazało się, że na konkurs wpłynęło aż ponad 350 prac – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i współorganizator konkursu. – Początkowo do kolejnego etapu zakwalifikowanych miało być 100 prac. Poziom był jednak tak wysoki i wyrównany, że ostatecznie liczba ta została zwiększona o 50. Jury w składzie: prof. UMCS Maria Sękowska z Wydziału Artystycznego oraz Stanisław Bałdyga, nestor lubelskiej grafiki, wybrało te najlepsze – dodaje Zbigniew Furman.

Na każdym miejscu na podium znalazło się po dwoje młodych artystów. Zwycięzcami konkursu zostali Julia Karpiuk z zerówki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Wiktor Zadziorski z Przedszkola nr 51. Ich prace prezentujemy.

Pozostałe wyróżnione dzieła młodych artystów-plastyków będzie można już wkrótce obejrzeć w Galerii Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Następnie będą prezentowane na wystawach, w galeriach i w placówkach kultury w Lublinie oraz w internecie. Redakcja „Nowego Tygodnia” sprawowała patronat medialny nad konkursem „Skok Stulecia Kamila Stocha do Lublina”.

Dla najlepszych młodych artystów-plastyków firma MW Sport z Lublina przygotowała okolicznościowe koszulki z Kamilem Stochem, a hurtownia sportowa Olimp Trofea statuetki, które otrzymają wraz z nagrodami, ufundowanymi przez organizatorów oraz Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina, który sprawował nad konkursem honorowy patronat. BAS

Laureaci konkursu

I miejsce

Julia Karpiuk (Oddział „0″, ZSO nr 1, nauczycielki: Małgorzata Talarowska i Dorota Sękowska)
Wiktor Zadziorski (Przedszkole nr 51, nauczycielka: Iwona Domaszewska)

II miejsce

Bartek Jusiak (Przedszkole nr 50, nauczycielka: Renata Skrzypek)
Mikołaj Królik (Przedszkole nr 31, nauczycielka: Małgorzata Samborska)

III miejsce

Ksawery Lemieszek (Przedszkole nr 50, nauczycielka: Renata Skrzypek)
Alan Suraj (Przedszkole nr 22, nauczycielka: Blanka Zgodzińska)

miejsca IV-VI

Agata Brzuszkiewicz (Oddział „0″, A Szkoła Podstawowa nr 21, nauczycielka: Grażyna Dąbek-Kowalczyk)
Kornelia Mazurek (Przedszkole nr 26, nauczycielka: Teresa Sarnacka)
Natalia Oleksiuk (Przedszkole nr 50, nauczycielka: Iwona Domaszewska)