Mistrzowie kraju przyjadą do Lublina!

Tak Tifosi cieszyli się, tuż po tym jak w grudniu, wygrali Halowy Wojewódzki Puchar Polski i awansowali do 1. rundy na szczeblu centralnym, którą teraz udanie przebrnęli

Udanie w 1/32 finału Halowego Pucharu Polski w futsalu startowały nasze zespoły. AZS UMCS pokonał przed własną publicznością 3:1 Remedium Pyskowice, a Tifosi, zwycięzcy pucharowych zmagań na szczeblu wojewódzkim, uporali się z I-ligowym GKS Futsal Nowiny, wygrywając aż 7:1.

Paweł Maziarz, były znakomity piłkarz Motoru Lublin w meczu 1/32 finału z Nowinami gola nie zdobył. Na szczęście koledzy z drużyny znaleźli drogę do bramki rywali.

– Do meczu z Nowinami podchodziliśmy ze sporym dystansem, bo to zespół, w którym występują bardzo młodzi zawodnicy. Niektórzy z nas mają synów w wieku chłopców, którzy grali przeciwko nam. Do tego my jesteśmy drużyną wagi ciężkiej, tzn. każdy ma od 90 do 105 kg – uśmiecha się Krystian Okoniewski z zespołu Tifosi.
Mimo zaawansowanego wieku to Tifosi narzucili od początku szybkie tempo. – Trener gości przecierał oczy ze zdumienia. Nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania, a tym bardziej wyniku – dodaje Okoniewski. Co ciekawe, wygrana Tifosi mogła być jeszcze okazalsza, gdyby piłkarze tej drużyny wykorzystali wszystkie dogodne okazje.
Zwycięzcy po meczu nie kryli radości. – Cieszymy się, bo przed meczem mieliśmy trochę problemów, a to z halą, a to z zebraniem pieniędzy na wynagrodzenie dla sędziów. W końcu każdy z zawodników musiał też wykonać badania lekarskie. Ostatecznie koszt wynajęcia hali pokrył LZPN i prezes Zbigniew Bartnik, za co mu serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem działaczy lubelskiego związku – Jacka Kosierba i Piotra Łapy, którzy pośpieszyli z pomocą – kończy Okoniewski.
Dzięki wygranej z Nowinami Tifosi awansowali do 1/16 finału Halowego Pucharu Polski, w którym zagrają z mistrzami kraju, Rekordem Bielsko-Biała, aktualnym liderem rozgrywek ekstraklasy (12 zwycięstw, bramki: 96-22!).
Spotkanie, zaplanowane na ostatni weekend stycznia, z uwagi na grę czterech zawodników Rekordu w reprezentacji Polski, odbędzie się w Lublinie dwa tygodnie później, 11 lutego.

W meczu „Dzików” z FC Remedium Pyskowice zawodnicy obu ekip prezentowali świąteczno-noworoczną formę. Akademicy mieli niby przewagę, ale nie potrafili jej do końca udokumentować.
– To był ciężki, wymęczony mecz. Widać, że zespół z Pyskowic się wzmocnił w porównaniu do naszego ostatniego starcia w lidze. Na szczęście udało się wygrać – przyznał po spotkaniu, Grzegorz Fularski, zawodnik AZS UMCS.
„Dziki” w 1/16 finału zmierzą się 27 lub 28 stycznia u siebie z MKS Solne Miasto Wieliczka MAG

Tifosi Lublin – GKS Ekom Futsal Nowiny 7:1 (2:0)

Tifosi: Michalski – Adamczyk, Dudek, Maziarz, Okoniewski, Perduta, Piorun, Prędota, Ptaszyński, Syroka, Zawadzki.
Bramki dla Tifosi: Syroka 2, Prędota 2, Piorun 2, Ptaszyński.

AZS UMCS Lublin – FC Remedium Pyskowice 3:1 (2:1)

AZS UMCS: Niemczyk, Parzyszek – Al-Swaiti, Banachiewicz, Boniaszczuk, Fularski, Niemczyk, Mi. Ostrowski, Szafrański, Tarkowski, Walęciuk, Wankiewicz, Welman, Wiśniewski.
Bramki: Fularski 10, Szafrański 13 k, Wankiewicz 26 – Adamczyk 10.