Mistrzowski Cement Gryf

Dwa złote, jeden srebrny, dwa brązowe – to medalowy dorobek Cementu Gryf Chełm na mistrzostwach Polski seniorek w zapasach, które w miniony weekend odbyły się w Bydgoszczy. Dodatkowo Cement Gryf Chełm został najlepszym klubem bydgoskich zawodów.

Pierwszy złoty medal dla Cementu Gryf Chełm wywalczyła Beata Fedorowicz, startująca w kategorii wagowej do 68 kg. Mistrzostwo Polski zapewniła sobie po wygraniu trzech pojedynków. – W tej kategorii wagowej zgłosiło się niewiele zawodniczek i wszystkie walczyły między sobą. Beata Fedorowicz okazała się najlepsza – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryf.

Na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem stanęła również Anna Urbanowicz, w kategorii wagowej do 65 kg. W finale zmierzyła się z zawodniczką ze Slavii Ruda Śląska, Paulina Danisz. Zapaśniczka Cementu Gryf zwyciężyła przed czasem 10:0 przez przewagę techniczną. – Nasza zawodniczka od samego początku górowała nad rywalką, nie dając jej żadnych szans – podkreśla Czwaliński.

Bliska mistrzowskiego tytułu w kategorii wagowej do 50 kg była również Anna Król, ale ostatecznie zdobyła srebrny medal. W finale zmierzyła się z Anną Łukasiak z AZS AWF Warszawa. Chełmska zawodniczka uległa rywalce przez położenie na łopatki. Brązowe krążki dla chełmskiego klubu wywalczyły Alicja Piersa (53 kg) i Patrycja Dudek (65 kg). Piersa pokonała swoją klubową koleżankę 18-letnią Wiolettę Giers, która dwa tygodnie temu została wicemistrzynią Polski juniorek. Dudek natomiast zwyciężyła 10:0 przez przewagę techniczną Magdalenę Finowską z Dąbrowy Górniczej.

Punktowane miejsca zajęły: Wioletta Giers (53 kg) – piąte, Aleksandra Łysomirska (55 kg) – piąte, Joanna Barabasz (57 kg) – piąte, Aleksandra Maziarczyk (62 kg) – piąte. Wszystkie cztery zawodniczki toczyły walki o brązowe medale, ale musiały uznać wyższość swoich rywalek. Siódme lokaty zajęły: Katarzyna Kamińska (55 kg), Ilona Sobczyńska (59 kg), Karina Konarska (62 kg), a ósme – Karolina Wieczerza (62 kg).

Trenerami zawodniczek są Dariusz Kucharski i Igor Lobas. Cement Gryf Chełm zwyciężył również w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając Slavię Ruda Śląska i Unię Racibórz. Podczas mistrzostw wiceprezes chełmskiego klubu, Mieczysław Czwaliński, odebrał puchar za zwycięstwo w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego za 2018 rok. Cement Gryf Chełm po raz osiemnasty zajął pierwsze miejsce. (r)