Mistrzyni pchnięcia kulą nową zawodniczką KU AZS UMCS Lublin

Paulina Guba, wielokrotna mistrzyni Polski w pchnięciu kulą, została zawodniczką Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin.


26-latka, wychowanka Startu Otwock, jest pięciokrotną mistrzynią Polski seniorek w pchnięciu kulą. Raz, w 2010 roku, zdobyła srebrny medal. Nowa lekkoatletka KU AZS UMCS ma na swoim koncie także pięć tytułów halowej mistrzyni Polski.
Na arenie międzynarodowej Guba największe sukcesy odnosiła w Uniwersjadzie. Przed trzema laty w Gwangju z wynikiem 17,94 metra wywalczyła srebrny krążek. W ubiegłym roku w Tajpei była trzecia (17,76 m). Ma także na swoim koncie starty w Mistrzostwach Europy (2012, 2016) oraz Halowych Mistrzostwach Europy (2015, 2017).
– Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które miały wpływ na pozyskanie Pauliny Guby. Podpisanie kontraktów z takimi zawodnikami jest możliwe dzięki programowi Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego oraz programowi Mistrz, które są finansowane przez Gminę Lublin. Paulina to szalenie zdolna zawodniczka, a do tego wulkan energii i uśmiechu. Cieszę się, że jest z nami i trzymam kciuki, by się nadal świetnie rozwijała. Ten transfer to kolejny dowód na to, że sekcja się rozwija. Przypomnę, że rok temu wywalczyliśmy drużynowo wicemistrzostwo w Tamex Ekstraklasie Ligi Lekkoatletycznej. Świetna współpraca z uczelnią, miastem, Urzędem Marszałkowskim oraz nowy stadion są silnymi argumentami w rozmowach z takimi zawodnikami jak Paulina – mówi Dariusz Gaweł, prezes KU AZS UMCS.