Mistrzynie kończą sezon bez medalu!

Tego nikt się przed rozpoczęciem sezonu nie spodziewał! Szczypiornistki MKS Selgros Lublin nie tylko nie obroniły mistrzowskiego tytułu, ale znalazły się poza podium PGNiG Superligi Kobiet. O tym, że lublinianki nie zdobędą nawet brązowego medalu, przesadziło ostatnie spotkanie sezonu z Kram Start, rozegrane w środę w Elblągu.

Trener Neven Hrupec, główny architekt wielkiej porażki MKS Selgros, za jaką należy uznać brak medalu

Szanse na obronę mistrzowskiego tytułu lub srebrny medal MKS stracił definitywnie po porażce przed tygodniem u siebie z Vistalem. By uratować jeszcze jakoś sezon, mistrzynie miały szanse na brązowy krążek, ale musiały wygrać ostatnie spotkanie w Elblągu ze Startem. Gdyby tak się stało, wyprzedziłyby wówczas rywalki w tabeli, wskakując na najniższy stopień podium.
Niestety, decydujące starcie zakończyło się remisem, „zwycięskim” dla elblążanek. Kram Start w całym meczu był drużyną lepszą, grającą z wielką determinacją. Lubelską bramkę bombardowała co rusz Sylwia Lisewska, najlepsza snajperka rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Z kolei między słupkami Startu znakomicie spisywała się Sołomija Szywerska.
W 37. minucie po pewnie wykorzystanym rzucie karnym Lisewskiej, Start wygrywał 19:14. Cztery minuty później było już nawet 22:15 dla gospodyń. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, lublinianki zaczęły błyskawicznie odrabiać straty. W 47. minucie po golu Joanny Drabik MKS dopadł rywalki na zaledwie dwa gole (22:20)! Na niespełna dwie minuty przed końcem Aleksandra Rosiak wywalczyła rzut karny, który na gola zamieniła Marta Gęga, doprawadzając tym samym do wyrównania (25:25). W końcówce bramki zdobyły jeszcze Lisewska oraz Rosiak i mecz zakończył się podziałem punktów, dając brąz Startowi.

Kram Start Elbląg – MKS Selgros Lublin

26:26 (15:11)
Kram Start: Szywerska, Powaga – Lisewska 7, Balsam 5, Stokłosa 4, Jędrzejczyk 3, Andrzejewska 3, Waga 2, Muchocka 2, Szopińska, Gerej.
MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Gęga 9, Rosiak 4, Bożović 3, Drabik 3, Nocuń 3, Rola 2, Niedźwiedź 1, Kozimur 1, Matuszczyk.