Mistrzynie nie zawodzą

Rozegrany w środę w Lublinie mecz MKS Perła z Pogonią nie był tak emocjonujący, jak pierwsze starcie obu drużyn w lubelskiej hali w obecnym sezonie. Lublinianki utrzymywały bezpieczną przewagę i nie pozwalały na zbyt dużo ekipie przyjezdnych, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń

Zwycięska seria szczypiornistek MKS Perła w obecnym sezonie PGNiG Superligi została w minionym tygodniu przedłużona do 15 spotkań! Najpierw w środę obrończynie mistrzowskiego tytułu bez problemów uporały się u siebie z Pogonią Szczecin, a następnie w sobotę wygrały wyjazdową potyczkę na Dolnym Śląsku, w Kobierzycach, z tamtejszym KPR-em!

W obu meczach rywalki toczyły dość długo wyrównaną walkę z lubliniankami, ale jedynie w pierwszej połowie.

Później z każdą kolejną minutą zespół trenera Roberta Lisa osiągał coraz większą przewagę. Lublinianki nie pozwalały na zbyt dużo przeciwniczkom, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie.

Ostatecznie mistrzynie oba spotkania wygrywały różnicą siedmiu trafień, pierwsze 27:20, drugi 23:16.

Dzięki zwycięstwom MKS Perła ma trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Metraco Zagłębiem Lubin i losy mistrzostwa zależą wyłącznie od postawy lubelskiego zespołu. MAG

MKS Perła Lublin – Pogoń Szczecin 27:20 (16:11)

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Szarawaga 5, Rosiak 5, Achruk 5, Królikowska 3, Gęga 3, Stasiak 2, Moldrup 2, Kowalska 2, Nocuń, Nestsiaruk, Matuszczyk

Pogoń: Wawrzynkowska, Pruenster, Krupa – Bozović 6, Cebula 5, Agbaba 3, Kochaniak 2, Blazević 1, Zawistowska 1, Janas 1, Urbańska 1, Dezić, Płomińska, Szynkaruk, Wołoszyk, Noga

Kary: MKS Perła – 12 minut), Pogoń – 8. Sędziowali: Grzegorz Młyński i Rafał Puszkarski .

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 16:23 (8:10)

KPR: Ciesiółka, Lis – Wiertelak 5, Jakubowska 3, Dąbrowska 2, Michalak 2, Skalska 1, Kozioł 1, Walczak 1, Koprowska 1, Wesołowska, Kaźmierska.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Matuszczyk 4, Szarawaga 3, Kowalska 3, Gęga 3, Moldrup 2, Stasiak 2, Nestsiaruk 2, Rosiak 2, Nocuń 1, Achruk 1, Urtnowska.

Kary: Kobierzyce – 8 minut, MKS Perła – 6. Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.

W klasyfikacji strzeleckiej

Marta Gęga zarówno w meczu z Pogonią Szczecin, jak i KPR Gminy Kobierzyce zdobyła dla lubelskiego zespołu po 3 gole. Rozgrywająca mistrzyń Polski z 88 trafieniami w 23 spotkaniach jest najlepszą snajperką naszej drużyny w obecnym sezonie, a w klasyfikacji strzeleckiej PGNiG Superligi Kobiet zajmuje 10. miejsce. Liderką z 152 golami jest Honorata Syncerz z Korony Handball Kielce, była zawodniczka MKS Lublin. Drugie miejsce z 114 bramkami zajmuje Justyna Świerczek (Start Elbląg).