Mistrzynie nie zbaczają ze zwycięskiego kursu

Mecz MKS Perła – KPR odbył się w ramach akcji „Piłka ręczna – drogą do sukcesu” w Kraśniku. Zmaganiom przyglądał się komplet widzów, wśród których byli także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wojciech Wilk, były wojewoda, obecnie burmistrz Kraśnika

W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet MKS Perła Lublin wygrał w Kraśniku z KPR Jelenia Góra 32:23. Sobotnie zwycięstwo było dla mistrzyń Polski jedenastym ligowym triumfem z rzędu!

Niespodziewanie zespół z Jeleniej Góry na początku meczu próbował dotrzymać gospodyniom kroku. O ile, w ciągu pierwszych pięciu minut KPR nie był w stanie rzucić bramki i przegrywał 0:3, to po 10 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 4:4.

Z każdą kolejną minutą lublinianki przejmowały jednak kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i powiększały swoją przewagę.

W najbliższy piątek lublinianki czeka ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej rozgrywek. O godz. 17:45 w hali Globus zmierzą się z Pogonią Szczecin.

MKS Perła Lublin – KPR Jelenia Góra 32:23 (16:11)

MKS Perła: Bešen, Januchta – Rosiak 8, Achruk 6, Urtnowska 4, Kowalska 3, Królikowska 3, Nestsiaruk 2, Gęga 2, Łabuda 1, Matuszczyk 1, Nocuń 1, Stasiak 1, Szarawaga, Moldrup

KPR: Szczurek, Filończuk – Kobzar 5, Tomczyk 3, Załoga 3, Najdek 3, Bielecka 3, Skowrońska 2, Kanicka 2, Żukowska 1, Oreszczuk 1, Świerżewska

Kary: MKS Perła – 6 minut (Moldrup, Matuszczyk, Achruk – po 2), KPR – 6 minut (Bielecka – 4, Oreszczuk – 2).

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Ozimek) i Rafał Puszkarski (Legionowo).