Mistrzynie przekazały maseczki lubelskiemu Caritas

200 maseczek, które MKS Perła Lublin otrzymała od jednego z kibiców, mistrzynie Polski przekazały w ubiegłym tygodniu do Caritas Archidiecezji Lubelskiej.


– To dla nas ogromna pomoc. Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ale mimo to nadal prowadzimy te placówki, które mogą działać, są to m.in. świetlica i ośrodek dziennego wsparcia dla osób bezdomnych, funkcjonuje także nasza kuchnia i stołówka – wydajemy codziennie gorące posiłki. Osoby, które do nas przychodzą, zazwyczaj nie mają maseczek. To właśnie do nich trafią – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Maseczki są wielokrotnego użytku, więc można je nosić przez dłuższy czas.

– W momencie, gdy otrzymaliśmy maseczki, wiele osób będących na naszym placu nie miało maseczek. Od razu zaczęliśmy rozdawać je potrzebującym – dodaje ks. Kosicki.

To kolejna pomoc charytatywna, w którą w dobie epidemii koronawirusa włączył się lubelski klub. Wcześniej MKS (o czym pisaliśmy w poprzednim wydaniu tygodnika) brał udział w akcji Wzywamy Posiłki, przekazując dania od lubelskich restauracji pracownikom służb medycznych.