Mistrzynie się zbroją

Jeszcze nie przebrzmiały echa świetnego sezonu, zakończonego przed tygodniem przez szczypiornistki MKS Perła Lublin wywalczeniem potrójnej korony (mistrzostwo i Puchar Polski oraz EHF Challenge Cup), a już działacze naszego zespołu ogłosili kadrę na kolejne rozgrywki. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w lubelskim ratuszu, poinformowano także o przedłużeniu kontraktu z trenerem Robertem Lisem o kolejne trzy lata.

W konferencji uczestniczyli między innymi prezydent Lublina Krzysztof Żuk i dyrektor ds marketingu Perła Browary Lubelskie S.A Maciej Ładwiński. Obaj podziękowali MKS za wyjątkowo owocny sezon, dostrzegając, jak mocno sukcesy sportowe i marketingowe wpłynęły na promocję miasta oraz sponsora głównego klubu.

Podczas spotkania prezes MKS Mariusz Szmit poinformował, że z trenerem Lisem został przedłużony kontrakt, a sam szkoleniowiec przedstawił po chwili kadrę mistrzyń Polski na kolejny sezon. Znalazło się w niej miejsce dla pięciu nowych zawodniczek. Oto ich krótka charakterystyka:

Mia Marie Tarp Møldrup urodziła się 6 kwietnia 1991 roku w Esbjergu. Mierzy 180 cm wzrostu. Wychowanka Team Esbjerg, w którym występowała do 2008 r. występuje na prawym rozegraniu. W latach 2008-2010 była zawodniczką Ikastu-Brande (dziś FC Midtjylland). Mając niespełna 18 lat zadebiutowała w Lidze Mistrzyń, w zespole, w którym występowała plejada gwiazd światowej piłki ręcznej z Katją Nyberg na czele. W latach 2010-2012 broniła barw FiF Copenhagen. Przez kolejne trzy sezony reprezentowała zespół niedawnego mistrza Danii Nykobing Falster. W 2015 r. wyjechała do francuskiego Nantes, by po dwóch latach wrócić do Kopenhagi. Jej ostatnim klubem był niemiecki Neckarsulmer.

Podczas spotkania w ratuszu w obecności prezydenta Krzysztofa Żuka, prezes MKS Mariusz Szmit (w środku) poinformował, że z trenerem Lisem (prawej ) został przedłużony kontrakt, a sam szkoleniowiec przedstawił po chwili kadrę mistrzyń Polski na kolejny sezon

Aneta Łabuda urodziła się 7 stycznia 1995 r. w Koszalinie. Mierzy 160 cm wzrostu. Leworęczna prawoskrzydłowa była uczestniczka mundialu w Danii w grudniu 2015 r. Z Vistalem Gdynia zdobyła w ubiegłym roku mistrzostwo Polski.. Ma na koncie występy i gole w Pucharze EHF, PZP i Lidze Mistrzyń.

Patrycja Królikowska urodziła się 15 maja 1992 w Łodzi. 26-letnia skrzydłowa występowała dotychczas w Vistalu i Pogoni Szczecin.

Joanna Szarawaga urodziła się 2 kwietnia 1994 r. w Dębnie. Powraca do Lublina. 24-letnia kołowa jako jedyna polska piłkarka, zdobywała gole w Lidze Mistrzyń w barwach dwóch polskich zespołów. W sezonie 2017/2018, tak samo jak w sezonie 2015/2016, nasza nowa kołowa rzuciła 17 goli w Champions League.

Ewa Urtnowska (z d. Andrzejewska) urodziła się 18 stycznia 1992 r. w Gdańsku. Mierzy 183 cm. Występowała w Vistalu i Startu Elbląg, ostatnio w Tulonie.

Kadra MKS Lublin na sezon 2018/19

Bramkarki: Weronika Gawlik, Gabrijela Besen, Aleksandra Januchta
Obrotowe: Sylwia Matuszczyk, Joanna Szarawaga
Skrzydłowe: Dagmara Nocuń, Agnieszka Kowalska, Aneta Łabuda, Patrycja Królikowska
Rozgrywające: Marta Gęga, Aleksandra Rosiak, Małgorzata Stasiak, Kinga Achruk, Valentina Nestsiaruk, Mia Marie Tarp Møldrup, Ewa Urtnowska

Perełki szykują się do walki o Euro 2018

Polskie szczypiornistki przygotowują się w Szczyrku do decydujących spotkań o Euro 2018. Wśród zawodniczek, powołanych przez trenera Leszka Krowickiego na zgrupowanie oraz mecze 31 maja w Montesilvano z Włoszkami oraz 3 czerwca w Koszalinie ze Słowaczkami, nie mogło zabraknąć zawodniczek MKS PerłyaLublin.
W gronie 19 szczypiornistek aż sześć to reprezentantki naszego klubu! Trzy z zawodniczek przed ponad tygodniem zdobyły potrójną koronę z MKS Perła, sięgając po mistrzostwo i Puchar Polski oraz EHF Challenge Cup: skrzydłowa Dagmara Nocuń i rozgrywające Kinga Achruk oraz Aleksandra Rosiak.
Z kolei trzy pozostałe to nowe nabytki lubelskiego klubu, które zasiliły MKS przed nowym sezonem: Aneta Łabuda i Joanna Szarawaga (w zakończonym przed tygodniem sezonie występujące w GTPR Gdynia) oraz Ewa Urtnowska (Toulon Saint Cyr Var Handball). W zgrupowaniu uczestniczy także Joanna Drabik, która po sezonie 2017/18 opuściła zespół MKS Perła, przenosząc się do ligi węgierskiej.
BAS