Mistrzynie wciąż niepokonane

Szczypiornistki MKS Perła pozostają wciąż jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach PGNiG Superligi. W wyjazdowym meczu 12. kolejki lubelski zespół nękany kontuzjami, pokonał w rzutach karnych 4:3 Eurobud JKS Jarosław.

Przez końcowe dwie minuty środowego spotkania, przy stanie 29:29, MKS grał w przewadze. Mistrzynie nie tylko jednak nie wykorzystały szansy na wygraną, ale gdyby nie dwie fenomenalne interwencje Weroniki Gawlik zanotowałyby pierwsza porażkę w sezonie. Kapitalną formę kapitan naszej drużyny potwierdziła także w serii karnych, broniąc ostatni rzut i zapewniając swojej ekipie kolejne zwycięstwo.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 29:29 (14:18) karne 3:4

JKS: Musakova, Szczurek, Backiel – Turkalo 5, Pietras , Kozimur 4, Balsam 8,  Luberecka, Bieńkowska, A. Szymborska 2, Al. Szymborska , Bancilon 5, Strózik 1, Żukowska 3, Donets 1.
MKS: Gawlik, Bešen – Kochaniak 8 , Nosek 4, Szarawaga 7, Nocuń 3, Królikowska 2, Gadzina 2, Olek, Więckowska 3.
Kary: JKS – 14 minut, MKS – 8 minut. Sędziowały: M. Lidacka, U. Lesiak (Kraków). Widzów: 800.

W pozostałych spotkaniach 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

Piotrcovia Piotrków Tryb. – Młyny Stoisław Koszalin 16:27 (7:16) * Metraco Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 30:29 (18:12) * KPR Gminy Kobierzyce – Start Elbląg 30:24 (12:14).
7. Piotrcovia 6 254-322 8. Ruch 3 286-362
W następnej kolejce – 15 stycznia (środa): MKS Perła – KPR Gminy Kobierzyce (18:00).