Mistrzynie zawiodły

Zagłębie skutecznie powstrzymywało czołowe snajperki zespołu mistrzyń Polski, m.in. Martę Gęgę

Szczypiornistki MKS Selgros przegrały w przedświąteczną środę przed własną publicznością z Metraco Zagłębiem Lubin 17:19 i praktycznie mogą zapomnieć o obronie tytułu. Do lidera rozgrywek Vistalu Gdynia lublinianki tracą już sześć punktów.

Gdy w 47. minucie meczu z Metraco Zagłębie Lubin mistrzynie, po golu Małgorzaty Roli, wygrywały już 16:12, wydawało się, że nic złego im się nie może już przytrafić. Niestety, do końca meczu nasze trafiły tylko raz, podczas gdy przyjezdne zanotowały aż siedem bramek. Zagłębie powinno wygrać o wiele wyżej, gdyby nie znakomita postawa w bramce Weroniki Gawlik. Kapitan MKS Selgros kilkakrotnie broniła w sytuacji sam na sam!
Po porażce z Metraco Zagłębiem lublinianki wciąż plasują się poza podium. MKS Selgros traci już do prowadzącego Vistalu Gdynia sześć punktów, a do Zagłębia trzy punkty. By obronić tytuł, nasz zespół nie tylko musi pokonać dwukrotnie gdynianki, a także Zagłębie w rewanżowym spotkaniu w Lubinie, ale też liczyć jeszcze na potknięcia rywalek w starciach z innymi zespołami, o co będzie niezwykle trudno! MAG

47. MINUTA

Kluczowa dla losów meczu MKS Selgros – Metraco Zagłębie okazała się 47. minuta. Wówczas dziesięciominutową niemoc zespołu gości, trafiając do lubelskiej bramki, przerwała Viktoria Belmas. Dla odmiany przez kolejnych 11. minut gola nie mogły zdobyć gospodynie! Na dwie minuty przed końcem do remisu 17:17 doprowadziła Joanna Drabik. Jak się później okazało, reprezentacyjna kołowa strzeliła ostatnią w meczu bramkę dla mistrzyń.

Liczba dnia

7 porażek na swoim koncie w tym sezonie mają już szczypiornistki MKS Selgros. Tak źle jeszcze nigdy nie było, gdy nasza drużyna wygrywała ligowe zmagania czy też zajmowała drugie miejsce (dwa razy) lub kończyła rozgrywki na trzeciej pozycji (raz).

MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin

17:19 (11:9)
MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Gęga 3, Bozović 3, Niedźwiedź 2, Rola 1, Kowalska 1, Kozimur 2, Drabik 2, Rosiak 1, Uzar 1, Matuszczyk, Nocuń, Skrzyniarz, Charzyńska.
Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1, Czyż – Grzyb 5, Marić 4, Buklarewicz 2, Belmas 2, Malta 2, Załęczna 2, Milojević 1, Jochymek, Piechnik, Bilik, Kurdzielewicz.
Kary: MKS Selgros – 10 minut, Zagłębie – 12 minut. Czerwona kartka: 43. Marić (Z.) – gradacja kar. Sędziowali: Andrzej Chrzan i Michał Janas.