Mistrzynie zdeklasowały lidera

Szczypiornistki MKS Perła wygrały mecz na szczycie PGNiG Superligi z Metraco Zagłębiem Lubin 28:23 i tracą do lidera już tylko punkt!

Losy „świętej wojny” rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Nasze mistrzynie całkowicie zdominowały przyjezdne. Podopieczne trenera Roberta Lisa grały skuteczniej, szybciej i bardziej konsekwentnie od przeciwniczek, pokazując się z jak najlepszej strony, zarówno w obronie, a także w ataku. W 7. minucie MKS Perła wygrywała już 5:0, a po blisko kwadransie 9:2!

Do przerwy lublinianki miały aż 11 bramek więcej od zespołu gości!

W drugiej połowie gospodynie pozwoliły ekipie z Lubina na trochę więcej w ataku, ale kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Dzięki zwycięstwu MKS Perła zniwelowała straty do Metraco Zagłębia zaledwie do punktu. MAG

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (17:6)

MKS Perła: Gawlik 1, Bešen – Gęga 6, Moldrup 5, Nestsiaruk 5, Nocuń 4, Stasiak 3, Szarawaga 2, Łabuda 2, Achruk, Matuszczyk, Królikowska, Rosiak, Kowalska

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Belmas 5, Górna 5, Matieli 3, Milojević 2, Buklarewicz 2, Piechnik 2, Wasiak 1, Jochymek 1, Ważna 1, Rosińska 1, Grzyb, Trawczyńska, Pielesz

Kary: MKS Perła – 8 minut, Zagłębie – 12 minut. Sędziowali: Andrzej Chrzan i Michał Janas (Kraków). Widzów: 2830.