MKS gotowy do ligi

Poprzedni sezon zakończył się dla MKS katastrofą. Zespół nie tylko nie obronił mistrzowskiego tytułu, ale nie znalazł się nawet na podium

Szczypiornistki MKS Lublin w ostatnim sparingu przed rozpoczynającym się w najbliższy weekend sezonem PGNiG Superligi Kobiet rozgromiły 32:18 Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Już w najbliższy weekend lublinianki rozegrają pierwsze spotkanie o ligowe punkty.


W Kielcach zmierzą się z beniaminkiem Koroną Handball.
MKS nie miał żadnych problemów z pokonaniem w piątek w hali na Globusie zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego. Podopieczne trenera Roberta Lisa do przerwy wygrywały już 17:10. Ostatecznie zwyciężyły Piotrcovię 32:18. Najskuteczniejszą zawodniczką w lubelskich szeregach była Dagmara Nocuń, zdobywczyni siedmiu goli. Dwa trafienia mniej zanotowały na swoim koncie Marta Gęga i Kinga Achruk. – To był tylko sparing. Ja z oczywistych względów podchodzę do niego inaczej, niż kibice i dziennikarze. Nie patrzę na wynik, analizuję każdą akcję z osobna – mówił po piątkowym spotkaniu trener Robert Lis. – Największy nasz problem to na ten moment konsekwencja. Jest wiele drobnych szczegółów, nad którymi musimy pracować. Gdy tylko coś naprawimy, pojawia się coś nowego, ale zmierzamy w dobrym kierunku – dodał nowy szkoleniowiec zespołu z Lublina.
Nowy sezon ligowy nasz zespół rozpocznie w najbliższy weekend wyjazdowym spotkaniem w Kielcach, z beniaminkiem Koroną Handball. Już jutro z kolei w hali Globus w obecności Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina zaprezentowany zostanie nowy sponsor tytularny klubu oraz zostanie podpisana z nim umowa na sezon 2017/18.
W nadchodzących rozgrywkach MKS zwiąże się z nowym sponsorem. Nowe stroje zostaną pokazane podczas wtorkowego spotkania. MAG

MKS Lublin – Piotrcovia 32:18 (17:10)

MKS: Besen, Gawlik, Januchta – Nocuń 7, Achruk 5, Gęga 5, Drabik 4, Rola 2, Matuszczyk 2, Repelewska 2, Nestsiaruk 2, Rosiak 2, Petkovska 1.