MKS Perła pokonał Ruch, ale tym razem bez fajerwerków

Trener Robert Lisa ma o czym myśleć. Pierwsza połowa meczu w Chorzowie w wykonaniu jego podopiecznych znacznie odbiegała od oczekiwań. Mistrzynie ledwo remisowały z Ruchem

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin w swoim drugim ligowym meczu w 2019 roku odniosły drugą wygraną, pokonując w Chorzowie Ruch 23:18. Zwycięstwo mistrzyń Polski nie jest oczywiście żadną niespodzianką, ale jej rozmiary już niestety tak.

Podopieczne trenera Roberta Lisa pokonały outsidera zaledwie różnicą pięciu trafień, podczas gdy w 1. rundzie, u siebie aż 15! Ba w sobotnim spotkaniu do przerwy był remis (10:10)! Dopiero w drugiej części lubliniankom udało się uzyskać niewielką przewagę, którą utrzymały do końca spotkania.

Dzięki wygranej MKS zbliżył się na dwa punkty do drugiej w tabeli Energa AZS, oraz na cztery do lidera Zagłębia Lubin.

Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 18:23 (10:10)

Ruch: Chojnacka, Kuszka – Drażyk 7, Piotrowska 4, Masłowska 2, Stokowiec 2, Stokowiec 1, Grabińska 1, Rodak 1, Tyszczak 1, Kiel, Sójka, Lipok, Polańska
MKS Perła: Gawlik – Królikowska 5, Gęga 4, Rosiak 4, Matuszczyk 3, Urtnowska 3, Nestsiaruk 2, Nocuń 1, Szarawaga 1, Łabuda, Moldrup, Kowalska, Stasiak
Kary: Ruch – 6 minut (Masłowska, Stokowiec, Kiel – po 2), MKS Perła – 12 minut (Gęga – 4, Rosiak, Matuszczyk, Szarawaga, Moldrup – po 2).
Sędziowie: Andrzej Chrzan i Michał Janas (Tarnów).

Siódemka z Lublina na kadrę

Aż siedem szczypiornistek MKS Perła Lublin znalazło się w gronie 18 zawodniczek powołanych przez trenera Leszka Krowickiego na konsultację szkoleniową kadry narodowej kobiet, która od 27 do 30 stycznia odbędzie się w Kobierzycach.
Do kadry powołane zostały bramkarka Weronika Gawlik, rozgrywające Aleksandra Rosiak i Ewa Urtnowska, skrzydłowe Aneta Łabuda i Dagmara Nocuń oraz obrotowe Sylwia Matuszczyk i Joanna Szarawaga.