Młodzi mistrzowie maty

W Gomulinie koło Piotrkowa Trybunalskiego rozegrano międzywojewódzkie mistrzostwa młodziczek i młodzików w zapasach. Znakomity występ zanotowali sportowcy z naszego regionu. Świetnie wypadki zapaśnicy z MKS Cement Gryf Chełm.

Szymon Truszkowski (ZSO nr 8 w Chełmie), Michał Zalewski (ZS Ruda Huta) i Kamiński Bartosz (ZSP nr 3 w Chełmie) wywalczyli srebrne medale, a na trzecim stopniu podium stanęli: Szymon Gwizdal i Szymon Kochoń (obaj ZS Ruda Huta). Blisko podium byli: Adam Szewczak z SP nr 11 w Chełmie (5 miejsce), Mateusz Pawłowski z Gimnazjum w Sielcu (5 miejsce) i Karol Kamela z ZS w Wierzbicy (siódme). W klasyfikacji generalnej zapasów w stylu klasycznym Cement Gryf był pierwszy. Trenerami złotej drużyny są: Mirosław Czwaliński, Dariusz Jabłoński, Zdzisław Biały, Marcin Sadowski i Andrzej Głąb.
Świetny występ odnotowały również reprezentantki powiatu chełmskiego z Klubu Suples Wierzbica. Na najwyższym stopniu podium w kat. kobiet stanęły: Kaja Korcz i Natalia Karbowiak (ZSO nr 1 w Chełmie). Srebrne medale wywalczyły: Monika Dadas i Karolina Dubij (ZS Ruda Huta), a brązowe: Alicja Wójtowicz (ZS Ruda Huta), Nikola Studzińska (SP nr 4 w Chełmie), Emilia Grajper (ZS w Wierzbicy) oraz Klaudia Borysiuk ( ZS Ruda Huta). W klasyfikacji drużynowej Suples Wierzbica był pierwszy. (kg)