Młodzi piłkarze nagrodzeni

W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podsumowanie Lig Wojewódzkich Juniorów. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe. Od kilku sezonów juniorzy młodsi rywalizują o Puchar Wojewody, a juniorzy starsi – o Puchar Marszałka Województwa.

W rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych, którym patronował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, nagrodzone zostały trzy najlepszy zespoły: Motor Lublin (trener Mirosław Komar), Widok Lublin (trener Marcin Popławski) i Górnik Łęczna (trener Jacek Fiedeń).
Puchary dostali też najskuteczniejsi zawodnicy rozgrywek: Krzysztof Jaśkiewicz z Motoru, który zdobył 21 bramek, Mikołaj Nawrocki z BKS Lublin (17 bramek) oraz Edwin Rachoń z Górnika i Piotr Sadura z Wisły Puławy (obaj po 15 goli).
Z kolei w rywalizacji I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych pod patronatem marszałka województwa lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego, nagrodzone zostały: Górnik Łeczna (trener Szymon Gieroba), Avia Świdnik (trener Tomasz Bednaruk) i Wisła Puławy (trener Bartłomiej Kursa), zaś indywidualnie Łukasz Łoziński z Orląt Radzyń Podlaski, który strzelił 18 bramek, Mateusz Kot z Avii (12 bramek) i Jan Oznański z Tomasovii Tomaszów Lubelski (11 goli).
Wyróżnione zostały też występujące w Centralnej Lidze Juniorów drużyny Motoru (trener Tomasz Jasik) i TOP 54 Biała Podlaska (trener Miłosz Storto) oraz Sebastian Czapski z TOP 54, który strzelił w minionym sezonie 12 bramek.