Młodzi zapaśnicy na podium

Świetny start na matach stolicy Warmii i Mazur – Olsztyna zanotowali najmłodsi reprezentanci Cementu Gryf Chełm i Suplesu Wierzbica W międzynarodowym turnieju zapaśniczym zdobyli dziewięć medali.

W zawodach uczestniczyło 224 zawodników z 43 klubów z całej Polski oraz reprezentacje Białorusi i Rosji. Wśród dziewczyn najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Kamela (ZS Wierzbica) i Monika Dadas (ZS Ruda Huta).Obie wygrały wszystkie walki i zdobyły złoto. Srebro wywalczyły z kolei: Dagmara Branicka i Nikola Studzińska (obie SP nr 4 w Chełmie). Ósma była Kaja Korcz (ZS Wierzbica). Wśród chłopców złoto zdobył Adam Szewczak (SP nr 11 w Chełmie), srebro Szymon Kochoń (ZS Ruda Huta), a brąz: Karol Kamela (ZS Wierzbica), Bartosz Kamiński (ZSP nr 3 w Chełmie), oraz Michał Fedec (ZS Białopole). Podczas turnieju chełmski klub reprezentowali również Artur Twardzik (ZS Białopole), który zajął miejsce siódme, Dawid Nowak (Szkoła Razem) – ósmy, Robert Dudek (ZS Wierzbica) – dziesiąty, Mikołaj Łopatniuk (ZS Wierzbica) – dziesiąty oraz Kuba Wawrzyniak (Szkoła Razem) – dziesiąty. W klasyfikacji drużynowej dziewczyn drugie miejsce zajęła drużyna Suples Wierzbica. Natomiast zespół chłopców z Cementu Gryf Chełm uplasował się na trzeciej pozycji. Trenerami medalistek i medalistów są Andrzej Gruszkowski, Mirosław Czwaliński, Zdzisław Biały, Dariusz Jabłoński oraz Andrzej Głąb. (kg)