Mocny start Motoru

Piłka w siatce! Pierwszego gola w 44. minucie zdobył Michał Gałecki

W spotkaniu inauguracyjnym rundę wiosenną III ligi piłkarze Motoru pokonali na Arenie Lublin Orlęta Radzyń Podlaski aż 3:0!

Pierwszą bramkę w 44. minucie po świetnym dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego na dalszy słupek zdobył 23-letni Michał Gałecki. Pozostałe dwa gole strzelili doświadczeni zawodnicy. W 69. minucie podanie Michała Palucha wykorzystał Grzegorz Bonin, a 12 minut później po zagraniu Brzyskiego wynik spotkania ustalił Konrad Nowak.

Cieszy nie tylko wysoka wygrana, ale i styl w jakim odniósł ją zespół trenera Roberta Góralczyka. Szkoda tylko, że w sobotę główni rywale w walce o awans do II ligi: Stal Rzeszów i Podhale Nowy Targ także wygrywali, choć zdecydowanie skromniej (po 1:0), bo wiosna rozpoczęłaby się jeszcze przyjemniej.

W najbliższą sobotę (16 marca) motorowców czekać będą derby z Avią. Mecz na Arenie Lublin rozpocznie się o godz. 17.

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (1:0)

Motor: Olszewski – Pajnowski, Ranko, Waleńcik, Cichocki (80 Michota), Brzyski, Gałecki, Poźniak (76 Sz. Kamiński), Bonin (85 Rak), Nowak (83 Pożak), M. Majewski (60 Paluch).
Orlęta: Stężała – Ciborowski, Kursa, Kiczuk, Szymala, Gałązka, Kot, Zaręba (60 Ilczuk), Rycaj (74 Barciak), Korolczuk (70 Panufnik), Wojczuk.

Bramki: 1:0 Gałecki 44, 2:0 Bonin 69, 3:0 Nowak 81. Żółta kartka: M. Majewski (M.). Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Małopolski ZPN). Widzów: 3281.