Monika z brązem

Monika Konieczna z MKS Mechanik Włodawa zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski seniorów i juniorów młodszych w kickboxingu w formule full contact. W dniach 6-7 kwietnia w Kaliszu odbywały się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów młodszych w kickboxingu w formule full contact. Na starcie zameldowało się 126 zawodników z 42 klubów.

Do rywalizacji sportowej przystąpiła m.in. debiutują w formule full contakt, świeżo upieczona wicemistrzyni Polski juniorek młodszych 60 kg Monika Konieczna z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Mechanik Włodawa. – Monika miała niestety pecha w losowaniu, ale mimo to udało się jej zwyciężyć z silną zawodniczką z Łukowa – opowiada Sylwester Protas, trener Koniecznej. W półfinale włodawiance przyszło się mierzyć z późniejszą mistrzynią Polski, kadrowiczką mającą duże doświadczenie w boksie, najstarszą zawodniczką turnieju juniorek młodszych Natalią Dulian. Konieczna walczyła dzielnie, ale w końcówce trzeciej rundy Dulian zdobyła kilka cennych punktów i to ona awansowała do finału. Ostatecznie Konieczna zdobyła brąz, co i tak jest jej wielkim sukcesem. – W tym roku we Włoszech odbędą się mistrzostwa świata i jest spora szansa na to, że Monika dostanie powołanie do kadry – mówi Protas. Występ Koniecznej w Kaliszu był możliwy dzięki dofinansowaniu z urzędu miasta Włodawa, starostwa powiatowego we Włodawie oraz sponsorom – Wiesławowi Blicharskiemu (właścicielowi firmy F.H.U Handbud) oraz Marii i Ryszardowi Drob z Urszulina (Hotel Drob). (kg)