Motocykliści wyruszyli z odsieczą

W minioną sobotę z Krzesimowa wyjechała 20-osobowa grupa motocyklistów. Ich celem jest stolica Austrii i udział w uroczystościach związanych z rocznicą Odsieczy Wiedeńskiej.
Lubelszczyzna i powiat świdnicki są bardzo mocno związane z osobą króla Jana III Sobieskiego. Monarcha wsławił się m.in. wygraną bitwą z Turkami pod Wiedniem, która uchodzi za jedną z ważniejszych w dziejach Europy. To wydarzenie członkowie Świdnickiego Klubu Motocyklowego „Usarz” postanowili uczcić Moto – Rajdem Odsieczy Wiedeńskiej. W minioną sobotę wyruszyli z Krzesimowa w podróż do stolicy Austrii. Miejsce startu rajdu wybrali nieprzypadkowo – miejscowość w powiecie świdnickim była miejscem koncentracji wojsk Jana III Sobieskiego przed wyruszeniem na odsiecz Wiedniowi.
Motocyklistów w Krzesimowie pożegnali przedstawiciele miasta Świdnik i wojewoda Przemysław Czarnek. Co ciekawe, większość uczestników rajdu sama zadbała o upodobnienie się do husarii Jana III Sobieskiego, dzięki własnoręcznie zrobionym skrzydłom. Z powiatu świdnickiego wyjechała około 20-osobowa grupa motocyklistów, ale w trakcie rajdu dołączali do nich kolejni. Pierwszy przystanek zaplanowali a okolicach Tarnowskich Gór. W niedzielę grupa przekroczyła czeską granicę. W poniedziałek (12 września) motocykliści mają dotrzeć do Wiednia i wziąć udział w uroczystościach 333. rocznicy bitwy pod Wiedniem. (kal)