Motor gotowy do drogi

Grzegorz Bonin, doświadczony pomocnik pozyskany w letniej przerwie przez Motor, w sobotę, w spotkaniu z rezerwami Legii po raz drugi wystąpił w barwach lubelskiej drużyny.

Sobotnim meczem kontrolnym z rezerwami Legii Warsyawa piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin zakończyli przygotowania do rundy jesiennej rozgrywek. Generalny sprawadzian przed czekającą już w najbliższy weekend lublinian inauguracją sezonu wypadł pomyślnie.

Spotkanie rozgrywane w 35-stopniowym upale (!) podopieczni Mariusza Sawy wygrali 3:2. Gra naszej drużyny mogła się podobać. Motorowcy, mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, przez całe spotkanie próbowali stosować wysoki pressing, nie bali się grać ofensywnie.

Choć to goście pierwsi trafili do siatki, motorowcom szybko udało się odrobić stratę. Już po pięciu minutach bardzo ładne dośrodkowanie Grzegorza Bonina zamienił na bramkę Dawid Pożak, który wygrał pojedynek siłowy z obrońcą Legii i z bliska trafił do siatki.

Kolejną bramkę dla Motoru zdobył bardzo aktywny na boisku Szymon Kamiński, który otrzymał podanie od Pożaka i ze skraju pola karnego celnie uderzył lewą nogą. Trzeciego gola dla Motoru strzelił Michał Paluch, który wykorzystał znakomite podanie od Marcina Michoty.

Motor Lublin – Legia II Warszawa3:2 (2:1)

Motor: Olszewski – Wołos, Cichocki, Ranko, Brzyski – Kamiński, Meskhia, Gałecki, Pożak, Bonin – Nowak oraz Sobieszczyk, Michota, Kursa, Majewski, Buczek, Darmochwał, Paluch.
Bramki dla Motoru: Pożak 36, Kamiński 43, Paluch 67.

Tak motorowcy sparowali w okresie przygotowawczym

14 lipca: Legionovia Legionowo 1:2 (Pożak)
21 lipca: Victoria Sulejówek 3:0 (Pożak, Majewski, Darmochwał)
28 lipca: Lewart Lubartów 6:2 (Darmochwał 3, Nowak 3) * Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 (Rak, Dusiło)
4 sierpnia: Legia II Warszawa 3:2 (Pożak, Kamiński, Paluch)
Bilans: 5 spotkań, 4 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 15-6.

Sezon 2018/19 w grupie czwartej III ligi rozpocznie się już w najbliższy weekend. Motor w sobotę o godzinie 17 zmierzy się w Radzyniu Podlaskim, z miejscowymi Orlętami.