Motor nie zwalnia tempa

Motorowcy wygrali wiosną już pięć spotkań, zdobywając 11 bramek i tracąc zaledwie dwie

Lubelski Motor nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki! W sobotę podopieczni trenera Roberta Góralczyka pokonali w Piszczacu Podlasie Biała Podlaska 3:1, odnosząc tym samym piątą wygraną z rzędu. Tak udanym początkiem rundy wiosennej w piłkarskiej III lidze może poszczycić się tylko zespół lidera, Podhala Nowy Targ, do którego lublinianie wciąż tracą cztery punkty.

Pierwszego gola w meczu z Podlasiem zdobył w 15. minucie, po wrzutce Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego, strzałem głową Szymon Kamiński. 6 minut później na 2:0 podwyższył Mateusz Majewski, który po rajdzie lewą stroną i dośrodkowaniu Michała Palucha, ubiegł obrońców oraz bramkarza i skierował piłkę do siatki.

Trzecią bramkę w 82. minucie dla lublinian po ładnej, składnej akcji uderzeniem z półobrotu zdobył Michał Gałecki. Chwilę wcześniej jedyne trafienie zaliczyli gospodarze.

Kolejny mecz Motor rozegra już w środę, na Arenie Lublin zmierzy się z Wisłą Puławy. MAG

Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 1:3 (0:2)

Motor: Olszewski – Cichocki (89 Wołos), Waleńcik, Ranko, Pajnowski, Nowak (64 Pożak), Gałecki (90+1 Kumoch), Sz. Kamiński, Brzyski (85 Michota), M. Majewski (72 Bonin), Paluch.
Bramki: 0:1 Sz. Kamiński 15, 0:2 M. Majewski 21, 1:2 Kruczyk 81, 1:3 Gałecki 82.