Motorowcy na podium!

Zespół Motoru rocznik 2008 trzecią drużynę V Turnieju Kibice Razem, reprezentowali: Emilia Walczak, Damian Czerniak (najlepszy bramkarz turnieju), Mateusz Rak, Bartek Świerszcz, Kamil Karpiński, Krystian Brzozowski (MVP turnieju), Kacper Wójcik i Dawid Kamiński.

Młodzi piłkarze Motoru Lublin zajęli trzecie miejsce w V Turnieju Kibice Razem, rozgrywanym w Wawrzkowiźnie koło Bełchatowa.


W tym roku o tytuł najlepszego ośrodka Kibice Razem, oprócz lubelskiego, konkurowało 17 innych z 13 województw, współtworzonych przez sympatyków: GKS Bełchatów, Jagiellonii Białystok, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Korony Kielce, Miedzi Legnica, Odra Opole, Sandecji Nowy Sącz, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin GKS Tychy, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze i Stali Mielec, a także zaproszona drużyna Błękitni Bełchatów reprezentowana przez dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i Ośrodku Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie. Zgodnie z regulaminem turnieju drużyny składały się z zawodników w wieku do 10 lat.

Lublinianie najpierw pokonali 2:0 Pogoń Szczecin, a następnie rozgromili 7:0 Błękitnych Bełchatów, wygrywając grupę.

W drugiej fazie turnieju motorowcy, prowadzeni przez trenera Tomasza Brzozowskiego, zwyciężyli Polonię Warszawa 1:0 oraz zremisowali po zaciętym meczu 1:1 z GKS Bełchatów. Podział punktów z bełchatowianami sprawił, że nasz zespół musiał zadowolić się w półfinałowej grupie dopiero drugim miejscem i grą o 3. lokatę w całym turnieju. W spotkaniu o brąz z Arką Gdynia drużyna z Lublina nie dała rywalom żadnych szans, zwyciężając 7:0.

Oprócz brązowych krążków motorowcy przywieźli do domów statuetki „Króla Strzelców” turnieju, którą dzięki 14 trafieniom wywalczył Krystian Brzozowski oraz „Najlepszego Bramkarza”, którym został Damian Czerniak (zaledwie raz musiał wyciągnąć piłkę z siatki!).

Turniej wygrał GKS Bełchatów, w finale pokonując 4:3 Górnika Zabrze. BAS

Krystian Brzozowski, najlepszy strzelec turnieju