Mundial z Marszałkiem nie dla piłkarzy z Lublina

Po zaciętej walce i ponad miesięcznej rywalizacji poznaliśmy najlepsze zespoły piłkarskiego turnieju Mundial z Marszałkiem. Wśród zwycięzców, którzy pojadą do Wołgogradu na mecz Polski z Japonią podczas piłkarskich Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji, nie ma niestety zespołu z Lublina i Świdnika.

Do Mundialu z Marszałkiem w dwóch kategoriach wiekowych: 13-15 lat i +35 zgłosiło się ponad 60 amatorskich drużyn z terenu województwa lubelskiego.

W kategorii młodzieżowej jedyny zespół ze Świdnika, ze Szkoły Podstawowej Nr 7, odpadł z rywalizacji już w półfinale, rozegranym w Piaskach. Podobny los spotkał dwie „dzikie drużyny” z Lublina, które nie dały rady rywalom podczas turnieju w Opolu Lubelskim.

W zawodach finałowych, których stawką był wyjazd na mecz Polska – Japonia w Wołgogradzie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji, honoru Koziego Grodu broniły zatem zespoły oldbojów – Emiks i Tifosi, które okazały się najlepsze w półfinałach strefy lubelskiej.

Niestety, żadnej z naszych drużyn nie udało się wygrać turnieju i zdobyć wspaniałej nagrody.

Bardzo bliscy celu byli Tifosi. Zespół złożony z byłych ligowców Motoru rozpoczął wprawdzie zmagania od niespodziewanej porażki 0:2 z Oldbojami z Łęcznej, ale dzięki wygranej 2:1 w kolejnym spotkaniu z Emiksem, wyszarpanej w ostatnich sekundach, przedłużył nadzieję na wyjazd do Rosji.

Aby pojechać na mecz Polska – Japonia Paweł Maziarz i spółka musieli pokonać w ostatnim spotkaniu KIKS Biała Podlaska. Po zaciętym boju i ekscytującej końcówce spotkanie zakończyło się remisem 1:1, który dał pierwsze miejsce ekipie z Białej Podlaskiej. W drużynie, która pojedzie do Rosji, występował m.in. Wojtek Jarzynka, były piłkarz ekstraklasowego Górnika Łęczna oraz paru zawodników, na co dzień grających jeszcze w lidze okręgowej (regulamin pozwalał na grę piłkarzom poniżej IV ligi).

W grupie młodzieżowej o końcowym zwycięstwie także decydowało ostatnie spotkanie, w którym zmierzyły się niepokonane Zamojskie Lwy oraz drużyna Akademii Piłkarskiej TOP 54, występująca pod nazwą Bialskie Lwy. Mecz zakończył się remisem 1:1, dzięki któremu zamościanie (na co dzień grający w zespole Hetmana, lidera wojewódzkiej ligi trampkarzy) wyprzedzili rywali lepszym stosunkiem bramek i wywalczyli pierwsze miejsce w turnieju finałowym, dające upragnioną nagrodę. BAS

Wyniki

Kategoria A (13-15 lat): Zamojskie Lwy – Piątka Kraśnik 12:1 * UKS Dys – Bialskie Lwy 0:9 * Piątka – Bialskie Lwy 0:8 * Zamojskie Lwy – Dys 11:0 * Piątka – Dys 5:0 * Bialskie Lwy – Zamojskie Lwy 1:1.
1. Zamojskie Lwy 7 24-2
2. Bialskie Lwy 7 18-1
3. Piątka Kraśnik 3 6-20
4. UKS Dys 0 0-25
Kategoria B (35+): Tifosi Lublin – Oldboje Łęczna 0:2 * Emiks Lublin – KIKS Biała Podlaska 1:2 * Oldboje Łęczna – KIKS 0:6 * Tifosi – Emiks 2:1 * Emiks – Oldboje Łęczna 9:0 * KIKS – Tifosi 1:1.
1. KIKS 7 9-2
2. Tifosi 4 3-4
3. Emiks 3 11-4
4. Oldboje 3 2-15