Muzyczny pojedynek pokoleń

Towarzystwo Muzyczne i Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmie zapraszają na niezwykłe wydarzenie z udziałem krakowskich artystów. 4 grudnia w sali koncertowej im. Idy Haendel spektakl „Matka i córka, czyli Pojedynek Aktorskich Pokoleń”. Na scenie zobaczymy m.in. pochodzącą z Chełma Bożenę Zawiślak-Dolny.


Co może na teatralnej scenie przetrwać dłużej – klasyczne dzieła dramatu i opery, czy może współczesne produkty post-modernistycznej awangardy? Czy w rodzinach artystycznych zacierają się granice pomiędzy życiem i sceną? Czy uprawianie sztuki scenicznej łączy pokolenia, czy też raczej je dzieli? Dokąd zmierza teatr w post-epidemicznej epoce zarażonego eklektyzmem chaosu? Jaką postać przybierze sfinks, który odrodzi się z tych popiołów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas jedynego w swoim rodzaju pojedynku dwóch krakowskich artystek: gwiazdy Opery Krakowskiej – Bożeny Zawiślak-Dolny oraz jej córki – Katarzyny Zawiślak-Dolny, gwiazdy Teatru im. Juliusza Słowackiego. W spektaklu, niewinny wywiad przeprowadzany w pewnej kawiarni przez Annę Graniczewską, redaktorkę portalu teatralnego nascenie.info, zamieni się w tragikomiczną próbę pogodzenia ognia i wody. Przy okazji usłyszymy przeboje muzyki klasycznej, popularnej i awangardowej. A wszystko to przy wirtuozowskim akompaniamencie fortepianowym Jacka Bylicy.

– Jest mi niezmiernie miło zaprosić wszystkich chełmian – moich znajomych, przyjaciół, rodzinę – na wydarzenie, które łączy w sobie nastroje, wspomnienia i mnóstwo emocji – zaprasza Bożena Zawiślak-Dolny. – Chełmska publiczność jest jedną z moich ulubionych, bo stąd pochodzę i tu lubię wracać. Każdy występ przed Wami to dla mnie ogromny stres, ale i radość. Mam nadzieję, że to co chcemy z Kasią pokazać spodoba się i sprawi, że ten grudniowy wieczór upłynie nam wszystkim w miłej atmosferze.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w siedzibie szkoły muzycznej przy ul. Hrubieszowskiej 102.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „ZORZA”

29 listopada, poniedziałek
13:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
16:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:15 – Pitbull, Zorza
20:30 – Bo we mnie jest seks, Zorza
30 listopada, wtorek
13:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
16:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:15 – Bo we mnie jest seks, Zorza
20:30 – Pitbull,Zorza
1 grudnia, środa
13:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
16:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:15 – Pitbull, Zorza
20:30 – Bo we mnie jest seks, Zorza
2 grudnia, czwartek
13:15 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
15:45 – Bo we mnie jest seks, Zorza
18:00 – DKF, Zorza
21:00 – Pitbull, Zorza
3 grudnia, piątek
13:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
15:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:00 – To musi być miłość, Zorza
20:15 – Dom Gucci, Zorza
4 grudnia, sobota
11:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
13:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
16:00 – Spencer, Zorza
18:30 – To musi być miłość, Zorza
20:45 – Dom Gucci, Zorza
5 grudnia, niedziela
11:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
13:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
16:00 – To musi być miłość, Zorza
18:15 – Spencer, Zorza
20:45 – Dom Gucci, Zorza

Wystawa w bibliotece PWSZ

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac artystycznych Roberta Znajomskiego. R. Znajomski urodził się w 1968 r. w Hrubieszowie. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Był twórcą bardzo wszechstronnym. Zajmował się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ekslibrisem, fotografią a także mail-artem. Bardzo chętnie pracował z dziećmi i młodzieżą, realizując się twórczo jako nauczyciel plastyki. Zmarł w styczniu 2021 r. w Łęcznej. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień plastycznych. W środowisku twórczym określany jako artysta nowych doznań, często nieoczywistych. Tematem jego prac jest człowiek, natura, przedmiot i abstrakcja. Rysunki z serii „Kreski i kreseczki” wywołują wiele doznań i skojarzeń oraz pobudzają wyobraźnię odbiorcy. Wystawa czynna jest do 3 grudnia 2021 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Gala Noworoczna

Chełmski Dom Kultury zaprasza 2 stycznia o godz. 19.00 na wyjątkowe, jedyne w roku wydarzenie muzyczne – „Galę Noworoczną. Maciej Niesiołowski „Z batutą i humorem po świecie”. Publiczność przywita „Nowy Rok” muzyczną podróżą, w którą zabiorą ja: maestro Maciej Niesiołowski (dyrygent/konferansjer) oraz soliści: Milena Lange (sopran), Damian Wilma (baryton) i Weronika Sura (akordeon) oraz Warszawska Orkiestra Impressione. „Z batutą i humorem po świecie” to program muzyczny, w którym, oprócz utworów powszechnie znanych i chętnie słuchanych, znajdą się przepiękne dzieła rzadko w Polsce wykonywane, chociaż na świecie bardzo popularne. Koncert poprowadzi Maestro Maciej Niesiołowski, którego kunszt dyrygencki, wiedza muzyczna i elegancki dowcip nie wymagają rekomendacji. Bilety w cenie 150 zł.

Kabaret Paranienormalni

10 grudnia br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury zaplanowano występ kabaretu „Paranienormalni” w jego najnowszym programie pt. „Bez znieczulenia”. Program ten rozpoczyna jubileusz 15- lecia kabaretu. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci. „Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny zabawy, podczas której widzowie zobaczą nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkają się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina? Bilety w cenie 70 zł.

Koncert Sebastian Riedel & Cree – wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

11 grudnia br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury szykuje się niezwykłe widowisko – Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu. Czerwony jak cegła”, „List do M.”, „Sen o Victorii” i inne hity wykonane na żywo przez Sebastiana Riedla i zespół Cree pozwolą odbyć sentymentalną podróż do pierwszych lat działalności grupy Dżem. W 27 rocznicę śmierci Ryszarda Riedla jego syn Sebastian wspólnie z zespołem Cree ruszył w trasę upamiętniającą legendarnego artystę. Seria koncertów przypominających najpiękniejsze utwory Ryszarda Riedla i Dżemu to wyjątkowe przeżycie. Zespół Cree został założony w 1994 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Muzycy nie ukrywają, że Rysiek Riedel wywarł na nich silny wpływ. Wokalista Dżemu, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian, wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać. Żeby grać, trzeba żyć”. Cree to esencja rockowej muzyki, pełnej żywej energii, którą muzycy znakomicie potrafią oddać na koncertach. Skład zespołu: Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka; Bartłomiej Miarka – gitara; Lucjan Gryszka – gitara basowa; Kuba Majerczyk – perkusja; Adam Lomania – instrumenty klawiszowe. Bilety na koncert w ChdK w cenie 80 zł (od 1 grudnia 90 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here