Mytaxi czy Uber – co wybrać, żeby nie żałować?

W branży taksówkarskiej jest dość duża konkurencja. Dla dużych korporacji takich jak Mytaxi alternatywą jest Uber, oferujący atrakcyjne ceny z kurs. Ale czy cena to jedyny aspekt, na który powinniśmy zwracać uwagę? Jakie jeszcze różnice występują pomiędzy tymi przewoźnikami?

Czy na pewno zaoszczędzisz podróżując Uberem?

Każda firma trudząca się przewozem osób indywidualnie ustala stawkę za kilometr. W przypadku Ubera jest to 1,3 zł, co wydaje się być swego rodzaju wabikiem na klientów, bo jest to opłata stosunkowo niska. Do tego jednak dolicza się jeszcze opłatę czasową, która wynosi 0,25 zł za każdą kolejną minutę podróży. Okazuje się więc, że stojąc w dużych korkach zapłacimy o wiele więcej, niż zapłacilibyśmy jakbyśmy zdecydowali się jechać taksówką. Warto też wspomnieć, że stawki za przejazd oferowane przez Ubera nie są stałe, lecz zależne od popytu – naturalnie im jest on większy, tym więcej przyjdzie nam zapłacić za kurs. Kiedy trzeba więc przyszykować więcej gotówki? Przykładowo, gdy pogoda spłata nam figla i będzie ulewa lub zamieć śnieżna, wtedy więcej osób może zdecydować się na skorzystanie z usług popularnego przewoźnika. Plusem jest jednak to, że już podczas zamawiania przejazdu dowiadujemy się, ile szacunkowo będziemy musieli zapłacić za kurs. Jeśli uznamy cenę za wysoką, możemy poszukać tańszego środka transportu. Żeby nie było tak kolorowy, Uber ma też swoje wady. Jedną z nich jest dostępność pojazdów. Kierowców zatrudnianych przez firmę jest znacznie mniej niż licencjonowanych taksówkarzy, dlatego jeśli potrzebujemy transport „na gwałt”, bezpieczniej jest zamówić taksówkę.

Mytaxi – nowoczesność i postęp

Zacznijmy od opłaty za kilometr – Mytaxi ustaliło stawkę w wysokości około 2 złotych. Dodatkowe opłaty naliczane są wyłącznie wtedy, gdy są rzeczywiście duże korki. Zła informacja jest taka, że kursy są znacznie droższe od tych realizowanych na co dzień nocami i w święta. Ale to tyle z minusów, plusów jest za to o wiele więcej. Mytaxi oferuje wysoką dostępność swoich pojazdów, dlatego gdy potrzebujemy szybko przedostać się przez miasto, możemy liczyć na pomoc tego przewoźnika. Ponadto licencjonowanym taksówkarzom przysługuje możliwość jazdy buspasem, co znacznie przyspiesza przewóz. Samochody są nowoczesne i zadbane, a każdy z taksówkarzy posiada kompleksowy pakiet ubezpieczeń, co w przypadku kierowców Ubera jest kwestią dyskusyjną.

Chcesz sprawdzić, co obejmuje przykładowa polisa dla taxi? Kliknij tutaj: cheapest taxi insurance a wszystkiego się dowiesz.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here