Na czym polega pozycjonowanie sklepów internetowych?

Jeśli uruchomiłeś sklep internetowy i zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić jego widoczność w wyszukiwarce Google, warto abyś zainteresował się różnymi formami marketingu internetowego. Jedną z nich jest pozycjonowanie stron WWW, które choć wymaga cierpliwości, doskonale sprawdza się długofalowo. Co warto o nim wiedzieć?

Pozycjonowanie stron w Internecie – od czego zacząć?

Zacznijmy od tego, że pozycjonowanie stron internetowych nie jest zadaniem, które wymagałoby jednorazowego działania i późniejszego ciągłego korzystania z efektów. To proces, który nie tylko jest wieloetapowy, ale też wymagający ciągłego poszerzania wiedzy i działania w wielu obszarach jednocześnie – od kwestii związanych z budowa strony, przez jej treść, aż po jej otoczenie linkujące.

Z tego właśnie powodu warto wszelkie działania zacząć od sprawdzenia sytuacji obecnej. W tym pomaga starannie przeprowadzony audyt SEO, w ramach którego oceniana jest kondycja witryny, największe problemy, możliwości ich rozwiązania, lecz również możliwości i szanse co do uzyskania pożądanych efektów.

Oczywiście, aby przeprowadzić audyt SEO, można posiłkować się różnymi narzędziami dostępnymi w Internecie, jednak w praktyce często to za mało. Agencja SEO, jak chociażby firma Widoczni, z racji dużego doświadczenia zarówno jeśli chodzi o pozycjonowanie stron w Internecie, jak i pracę z bardzo zróżnicowanymi projektami, może znacznie dokładniej zbadać sklep internetowy i wyciągnąć znacznie dokładniejsze wnioski. Co więcej, zazwyczaj dysponuje także większą liczbą narzędzi i… wypracowanych technik.

Pozycjonowanie stron internetowych wymaga strategii

Samo przeprowadzenie audytu SEO to dopiero początek drogi w kierunku osiągnięcia sukcesu. Zalecenia trzeba jeszcze wdrożyć, a później umiejętnie rozbudowywać content na stronie, budować strategię linkowania, wdrażać ją, kierować tempem działań, a przede wszystkim reagować na zmiany w wyszukiwarce Google.

W praktyce pozycjonowanie stron WWW wymaga więc ciągłego monitorowania strony, wpływu wprowadzanych zmian na jej pozycje, sprawdzania jej widoczności, ale też śledzenia konkurencji.

Co więcej – bardzo przydatne jest budowanie własnego zaplecza lub kontaktów z firmami, na których stronach i portalach można umieszczać odnośniki do pozycjonowanej strony. Owszem, takie działania można wykonywać w pełni samodzielnie, jednak w praktyce często przekłada się to na konieczność sporego zaangażowania czasowego.

Tymczasem agencja SEO, na przykład wspomniani wcześniej Widoczni, wykonuje takie działania w sposób ciągły, a przy okazji wspiera się również doświadczeniem w ocenie tego, czy dana zmiana w Google jest czymś poważnym, a jeśli tak – pracownicy agencji mają już wypracowane sposoby działania w tego rodzaju sytuacjach.

Warto jeszcze dodać, że agencje zajmujące się pozycjonowaniem zazwyczaj doskonale koordynują prowadzenie działań marketingowych w różnych kanałach internetowych, po prostu uzupełniając efekty wynikające z działań SEO, reklamy Google Ads, czy promocji w Social media, a to zawsze pozwala na poprawę efektów w porównaniu z traktowaniem każdego kanału zupełnie oddzielnie.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here