Na najniższym stopniu podium

W 3. rundzie SEC w łotewskim Daugavpils Robert Lambert zajął trzecie miejsce

Robert Lambert, młody żużlowiec pierwszoligowego Speed Car Motoru Lublin, zajął trzecie miejsce w 3. rundzie Mistrzostw Europy, rozgrywanych na torze w łotewskim Daugavpils.

W finale najlepszy okazał się Duńczyk Leon Madsen, a drugie miejsce zajął Rosjanin Emil Sajfutdinow. Tuż za Lambertem linie mety minął Vaclav Milik.

Szwed Andreas Jonsson, drugi z zawodników reprezentujących w Nice 1. Lidze Żużlowej barwy Koziołków, w sobotnich zawodach z dorobkiem 6 punktów był dwunasty.

Wyniki

1. Leon Madsen – 16 (3,3,2,2,3,3), 2. Emil Sajfutdinow – 13 +2 (w,2,3,3,3,2), 3. Robert Lambert – 13 (1,3,3,2,3,1), ….
12. Andreas Jonsson – 6 (2,1,0,d,3)

Po turnieju w Daugavpils nowym liderem cyklu Tauron SEC z 38 pkt. został Madsen. Duńczyk przed ostatnimi zawodami ma cztery punkty przewagi na Jarosławem Hampelem i pięć nad Lambertem.