Na peeling do medyków

Obydwa gabinety mogą pochwalić się doskonałym wyposażeniem

W ubiegłym tygodniu na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie uroczyście otwarto gabinety: kosmetologiczny i dietetyczny. W doskonale wyposażonych pracowniach pracownicy i studenci nie tylko będą mogli prowadzić badania i zdobywać praktykę, ale skorzystać z porad i zabiegów. Te w przyszłości mają być również dostępne dla mieszkańców.

Uniwersytecki Gabinet Kosmetologiczny działa od ubiegłej środy w Collegium Universum UM przy ulicy Chodźki 1 w Lublinie. – Gabinet nie tylko pełni funkcję edukacyjną w systemie kształcenia studentów na kierunku kosmetologia, ale społeczność uniwersytecka może korzystać z jego konkretnych usług. Zabiegi, które znajdują się w ofercie gabinetu, to zabiegi na twarz z zakresu anty- aging oraz dla cer problematycznych, a także zabiegi na ciało, dłonie i stopy – informuje dr Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Podczas uroczystego otwarcia gabinetu można było obejrzeć pokazy zabiegów z udziałem pacjentów symulowanych oraz skorzystać z profesjonalnej kosmetologicznej analizy cery, jak również porozmawiać o wykonywanych w gabinecie zabiegach.

Zabiegi wykonują studenci pod nadzorem kadry dydaktycznej Zakładu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej. Część zabiegów jest bezpłatna, a cena pozostałych pokrywa koszty zużycia materiałów.

Z kolei od ubiegłego czwartku pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mogą korzystać z wyposażenia i oferty Uniwersyteckiego Gabinetu Dietetycznego, który uruchomiono w budynku Collegium Pharmaceuticum przy ulicy Chodźki 4a. – Otwarcie gabinetu pozwoli na prowadzenie konsultacji dietetycznych dla pacjentów, w obecności i z aktywnym uczestnictwem studentów, co stanowi ogromną wartość i przygotowanie do praktyki zawodowej dla przyszłych dietetyków.

Poza konsultacjami dla pacjentów planujemy także realizację zajęć symulowanych w gabinecie z udziałem pacjentów standaryzowanych. Dzięki temu wchodzimy na nowy poziom kształcenia studentów na kierunku dietetyka – mówi dr Katarzyna Iłowiecka z Zakładu Żywności i Żywienia UM w Lublinie.

– Naszą misją będzie podnoszenie jakości kształcenia studentów, prowadzenie badań naukowych i obalanie sprzecznych informacji, półprawd i mitów na temat żywienia. Będziemy propagować dietetykę opartą na faktach naukowych. Pacjent zgłaszający się na konsultację będzie miał możliwość skorzystania z badania analizy składu ciała, przeprowadzonego na nowoczesnej aparaturze, i uzyskania zaleceń dotyczących żywienia i trybu życia, w zależności od występujących problemów zdrowotnych i celu, z jakim pacjent przybył do gabinetu – dodaje mgr Maciej Pokarowski z ZŻiŻ UM w Lublinie.

ZM