Na tarczy, ale z podniesionymi głowami

Po efektownej wygranej 73:7 przed tygodniem z Arką, Budowlani wiedzieli, że w Łodzi czeka ich ciężka przeprawa.

Rugbiści Budowlanych Lublin zanotowali drugą porażkę w obecnym sezonie ekstraligi. W meczu 6. kolejki podopieczni trenera Stanisława Więciorka ulegli w Łodzi swoim imiennikom 7:49. Przegranej z mistrzami Polski lublinianie wstydzić się jednak nie muszą.

Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się w sobotę na boisku w Łodzi. Gospodarze byli wprawdzie lepsi i wygrali zasłużenie, ale nasz zespół pokazał, że nieprzypadkowo po pięciu kolejkach plasował się w tabeli ekstraligi na trzecim miejscu, tuż za Ogniwem Sopot i łódzką ekipą.

Szczególnie w pierwszej połowie grający z wielkim zaangażowaniem i nieustępliwością lublinianie byli dla faworytów równorzędnym rywalem i gdyby mieli więcej szczęścia mogli nawet do przerwy pokusić się o remis. Na ostatecznym wyniku meczu zaważyły końcowe 10 minut , w których łodzianie zdobyli aż 14 punktów.

– Popełniliśmy o 3-4 błędy za dużo, które przeciwnik skwapliwie wykorzystał – mówi o spotkaniu Stanisław Więciorek, trener Budowlanych. – To co pokazaliśmy w Łodzi jest dobrym prognostykiem przed meczem z Ogniwem Sopot, których podejmiemy w przyszły weekend – dodaje szkoleniowiec lubelskiej „15”. BAS

Pozostałe spotkania 6. kolejki ekstraligi rugby:

KS Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 10:13 (10:5) * Arka Gdynia – Skra Warszawa 13:27 (6:0) * Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 27:14 (15:7) * mecz: Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk zakończył się po zamknięciu tego wydania.

W tabeli rozgrywek prowadzi Ogniwo Sopot (27) przed Master Pharm Budowlani SA Łódź (24) i Skrą Warszawa (21). Budowali Lublin mają w dorobku 18 pkt. i spadli z trzeciego na czwarte miejsce.

Master Pharm Budowlani SA Łódź – Budowlani Lublin 49:7 (18:7)

Budowlani Lublin: Rudziński (72 Białota), Skałecki ( 63 Majcher), Kelberashvili (50 Mazur), Janeczko (60 Shuhayeu), B. Jasiński, Chikovani, Wiecaszek, Musur, Bobruk (65 Lubisz), Barkava, Kasprzak (71 Więckowski), Psuj, Ćwieka, Khilko, Grabowski.
Punkty: Walters 19, Botha 15, Kramarenko 5, Staphorst 5, Orłowski 5 – Rudziński 5, Barkava 2.