Nagroda dla fotografa AZS UMCS

Michał Piłat z KU AZS UMCS Lublin z dyplomem za pierwsze miejsce w konkursie, stoi obok nagrodzonego przez jury zdjęcia

Michał Piłat, fotograf Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin, zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie Fotografii Sportowej! Nagrodę przyniosło mu zdjęcie wykonane podczas Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się na Aqua Lublin w dniach 18-21 maja bieżącego roku.


Konkurs ma zasięg ogólnokrajowy i jest skierowany do dwóch grup: zawodowców oraz tych wszystkich, dla których fotografia jest pasją i chcą ciągle udoskonalać swój warsztat. Michał Piłat zajął pierwsze miejsce w tej drugiej kategorii.
– Nie spodziewałem się zwycięstwa, ponieważ ten konkurs zawsze stoi na bardzo wysokim poziomie. Zgłosiłem się z czystej ciekawości. Chciałem skonfrontować moje zdjęcia z tymi, które robią inni. Byłem też ciekaw, jak moją pracę oceni jury, w którym zasiadają najlepsi fotografowie – mówi lublinianin.
Pierwsze miejsce Michałowi Piłatowi dało zdjęcie wykonane podczas Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w Lublinie w połowie maja. – Już trochę minęło od czasu jego wykonania, ale dobrze pamiętam tę fotografię. Poświęciłem sporo czasu, żeby osiągnąć satysfakcjonujący mnie efekt. Od tamtego momentu zrobiłem wiele zdjęć, ale to utkwiło w mojej pamięci. Gdyby tak nie było, pewnie nie wybrałbym go do wystawienia w konkursie – dodaje.
Co wyróżnia pracę Michała Piłata?
– Każdy fotograf ma swoje indywidualne spojrzenie na dany wycinek rzeczywistości, w momencie jej utrwalania. Wszyscy możemy fotografować to samo, a praca każdego będzie inna – tłumaczy autor nagrodzonego zdjęcia.