Nagrody za sportowe sukcesy

6500 zł wyda miasto na nagrody dla dwojga zawodników i dwóch trenerów klubu Cement Gryf Chełm za bardzo dobre wyniki w sporcie osiągnięte w 2015 roku. Na liście nagrodzonych znaleźli się: Katarzyna Krawczyk, Patryk Kamiński, Dariusz Kucharski i Dariusz Jabłoński.

Najwyższą nagrodę (3 000 zł brutto) przyznano tegorocznej olimpijce Katarzynie Krawczyk, która w minionym roku została mistrzynią Polski seniorek i zdobyła srebrny medal w II Igrzyskach Europejskich, które odbyły się w Azerbejdżanie. Jej klubowy trener Dariusz Kucharski otrzyma 2 000 zł brutto. Jego podopieczne przed rokiem wywalczyły szereg medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Poza tym dwie zawodniczki przygotowywane przez Kucharskiego reprezentowały Polskę w mistrzostwach Europy i świata.

1 000 zł brutto prezydent przyznała trenerowi zapaśników Cementu Gryf, Dariuszowi Jabłońskiemu. Jego dwaj podopieczni wystąpili w mistrzostwach Europy i świata. Poza tym trenowani przez Jabłońskiego zawodnicy sięgali po medale mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Z kolei Patryk Kamiński, ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata kadetów, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie, dostanie z miasta nagrodę rzeczową o wartości 500 zł.
Nagrody z budżetu miasta dla sportowców za osiągnięte wysokie wyniki w rywalizacji są przyznawane od 2011 roku.