Najciekawsza będzie dogrywka

Półfinałowa walka Andreia Sviatyia z Olimpu z Damianem Tymoszem z Berej Boxing Lublin. Po niezwykle zaciętej walce 2:1 wygrał podopieczny trenera Andrzeja Głąba. Sviatyi w finale zmierzy się z Piotrem Jedrzejewskim z KS Paco.

Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego 2019 w Boksie, rozgrywane przed tygodniem w Lublinie, rozczarowały. Ciekawych, emocjonujących walk było jak na lekarstwo. Na całe szczęście w najbliższy weekend czeka nas dogrywka w wadze półśredniej seniorów, w której o złoto powalczą zawodnicy klubów z Lublina, Piotr Jędrzejewski z Paco i Andrei Sviatyi z Olimpu.

Kategoria do 69 kg seniorów, w odróżnieniu od pozostałych, była jedyną na tegorocznych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego w Boksie, w której trzeba było rozegrać ćwierćfinały, zgłosiło się bowiem do niej aż sześciu zawodników.

Przez sobotnio-niedzielne walki eliminacyjne zwycięsko przebrnęli: Piotr Jędrzejewski z Klubu Sportowego Paco (wygrał w 1/2 finału w 1. rundzie z Jakubem Strzyżewskim z Orląt Łuków) oraz Andrei Sviatyi z Olimpu Lublin (najpierw po zaciętym starciu uporał się z „pacowiczem” Pawłem Adamskim 3:0, a następnie zwyciężył 2:1 Damiana Tymosza z Berej Boxing Lublin).

W najbliższy weekend, podczas rozgrywanego w sali gimnastycznej VI LO przy ul. Mickiewicza w Lublinie Turnieju Lubelszczyzny, obaj pięściarze powalczą o złoto. Stawką pojedynku będzie także tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2019 w Boksie, który trafi do zwycięzcy.

Walka Jędrzejewskiego ze Sviatyiem nie będzie miała za to już wpływu na klasyfikację drużynową mistrzostw. Już przed tygodniem puchar za pierwsze miejsce odebrali przedstawiciele KS Paco, a za drugie – Berej Boxing Lublin. Trzeci był KS Boks. BAS

Brawa dla Avii!

Spore powody do zadowolenia po mistrzostwach okręgu mieli trenerzy świdnickiej Avii: Marcin Żelechowski i Ludwik Kawalec. Ich podopieczni stoczyli w zawodach cztery walki, wszystkie wygrywając. Trzyosobowa reprezentacja ze Świdnika zdobyła trzy złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: w kat. 51 kg Julia Olszowa, +91 kg Bartłomiej Prus (najpierw wygrał 2:1 półfinał z Pawłem Nowaczyńskim z Berej Boxing, a w finale przed czasem pokonał Patryka Janiuka z MKS II LO Chełm) oraz (64 kg) Dawid Włoszek, który w pojedynku o pierwsze miejsce bez większych problemów wygrał na punkty Maksymiliana Mikołajczaka z Za Bramą Kraśnika.