Najlepsi kickbokserzy zjadą do Świdnika

Mateusz Buda i Adrianna Skowrytko przygotowują się do najbliższych zawodów

W najbliższą sobotę, 28 października, w Świdniku odbędą się zawody Pucharu Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”. W hali przy Szkole Podstawowej nr 7 spotkają się reprezentanci z 22 klubów z Polski i Czech w kategorii kadetów młodszych, starszych i juniorów. W sumie rozegranych zostanie około 150 walk na trzech matach. Organizatorami imprezy są Lubelski Klub Sportów Walki Dan oraz Polski Związek Kickboxingu.


– Będzie to druga w historii impreza PZKB w naszym mieście – mówi lider Dana, Piotr Bernat. – W 1991 w hali Avii odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w formule light-contact. Nasz klub jeszcze wówczas nie istniał. Dzięki naszej aktywności sportowej w kraju i za granicą, jak również dzięki znaczącej pomocy finansowej Gminy Miejskiej Świdnik i osobistemu patronatowi burmistrza Waldemara Jaksona otrzymaliśmy prawo organizacji tegorocznego Pucharu Polski w młodszych kategoriach wiekowych i zawody w kickboxingu wracają do lotniczego miasta. Mieliśmy trochę obaw związanych z frekwencją, ale zainteresowanie imprezą przekroczyło nasze oczekiwania. W Świdniku będzie można zobaczyć w akcji czołowych młodych zawodników w formule pointfighting z tak znanych ośrodków, jak Piaseczno, Wejherowo, Gorzów, Łuków. Zaprezentują się zawodnicy kadry Polski. Oczywiście wystawiamy także niemal w komplecie naszą drużynę. Spośród naszych zawodników nie wystąpią jedynie kontuzjowani Paweł Zdun i Kacper Guz oraz Emilia Szalak, której obowiązki w nowej szkole znacznie ograniczyły możliwość przygotowań. Pozostali reprezentanci wytrwale szykują się do startów. Wystawiamy także pięć składów w walkach drużynowych – dwa w kadetach młodszych, jeden w kadetach starszych i dwa w juniorach. Wizytę na imprezie zapowiedział prezes PZKB, Piotr Siegoczyński oraz trenerzy reprezentacji kadetów i juniorów.
Świdnicki turniej będzie także sprawdzianem dla naszych instruktorów. Z konieczności trener Bernat, który najczęściej znajduje się w narożniku podczas walk, będzie przede wszystkim wspierał sztab organizacyjny imprezy. W roli sekundantów wystąpią instruktorzy Bartłomiej Daniel, Łukasz Staiński oraz czołowy senior klubu, Marcin Gupta. Barw LKSW Dan będzie broniło 24 zawodników i zawodniczek.
Rozpoczęcie walk eliminacyjnych Pucharu Polski planowane jest na godzinę 10. O 14 odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy, a następnie pojedynki półfinałowe, finałowe oraz walki drużynowe.
Wstęp na zawody jest wolny. KB