Mamy najlepszy Urząd Marszałkowski w Polsce!

Po raz drugi w historii urzędnicy z Lublina wygrali mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej. Podczas zawodów, rozgrywanych w na trawiastych boiskach Wigier Suwałki, zespół UMWL sięgnął po złoto w imponującym stylu wygrał wszystkie osiem spotkań, nie tracąc bramki! Trzy indywidualne wyróżnienia dla najlepszego bramkarza, piłkarza i króla strzelców trafiły do reprezentantów lubelskiej drużyny!
Zespół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, ubiegłoroczni brązowi medaliści, już w rozgrywkach grupowych zgłosił aspiracje do końcowego sukcesu. Pokonał kolejno zespoły z województw podlaskiego 3:0, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego po 2:0 oraz po 1:0 z woj. podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Lublinianie wygrali grupę i o wielki finał zmierzyli się z ekipą z Dolnego Śląska.

– Nie ukrywam, że obawialiśmy się nieco tego meczu, mając w pamięci ubiegłoroczne rozgrywki. W Mielcu z ekipą z Wrocławia także spotkaliśmy się w półfinale i po niezwykle zaciętym spotkaniu i rzutach karnych przegraliśmy. Tym razem nic takiego nie miało miejsca. Po golach Grzegorza Mulawy i Pawła Krzepisza wygraliśmy 2:0, awansując do finału – mówi Grzegorz Łata, bramkarz lubelskiej drużyny, który zachował czyste konto w całym turnieju! W finale zespół z Lublina ponownie zmierzył się z drużyną z Warmii i Mazur i tak jak w grupie wygrał z rywalami 1:0. Strzelcem złotej bramki okazał się Grzegorz Mulawa! Oprócz okazałego pucharu za zwycięstwo ekipie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przypadły trzy indywidualne wyróżnienia. Najlepszym bramkarzem turnieju został – Grzegorz Łata, piłkarzem – Grzegorz Mulawa, a królem strzelców Krzysztof Buczyński, zdobywca pięciu bramek.

W zespole UMWL, oprócz wyróżnionych zawodników występowali także: Paweł Krzepisz (kapitan), Sławomir Bereza, Krzysztof Adamczuk, Arkadiusz Gałązka, Adam Psujek, Adam Kloc, Marcin Maziarz, Mateusz Sprawka, Marek Woś i Paweł Jędura.
 BAS