Najszybszy był Smektała

Srebrny Kask zdobył Bartosz Smektała z Unii Leszno. Drugie miejsce zajął Maksym Drabik z Betardu Sparty Wrocław, a trzecie niespodziewanie Robert Chmiel z ROW Rybnik

Wiktor Lampart ze Speed Car Motoru Lublin zajął szóste miejsce, a jego klubowy kolega Oskar Bober ósme w rozegranym w czwartek na torze przy Al. Zygmuntowskich finale Srebrnego Kasku. Zawody wygrał Bartosz Smektała z Unii Leszno. Drugi był Maksym Drabik z Betardu Sparty Wrocław, a trzeci Robert Chmiel z ROW Rybnik.

Brak zawodnika Speed Car Motoru w czołowej czwórce zawodów, która zapewniła sobie udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów jest z pewnością rozczarowaniem, choć trzeba przyznać że naszym młodym żużlowcom do szczęścia zabrakło bardzo niewiele.

Wiktor Lampart zdobył 10 punktów, zaledwie punkt mniej od czwartego w klasyfikacji Daniela Kaczmarka z Get Well Toruń. Oskar Bober, który zaliczył bardzo dobre starty ze słabymi uzbierał z kolei 9 punktów. Gdyby wygrał swój ostatni bieg, a nie był dopiero trzeci, miałby 11 punktów, tyle co Kaczmarek. MAG