Namibia – niezapomniana podróż do Afryki południowej.

Ogromne przestrzenie, spektakularne krajobrazy, bezpośredni kontakt z naturą, brak tłumów – to idealny opis Afrykańskiego państwa Namibia, usytuowanego u wybrzeży Czarnego Kontynentu. Królestwo pustyni, gdzie deszcz pada jedynie kilka razy do roku. Namibia jest niezwykle bogata w rozległe parki narodowe, niekończące się pustynie, skaliste szczyty i płaskowyże, plaże z rubinami, a także rzeki i bagna. 300 dni, tyle wynosi średnia ilość słonecznych dni w Namibii, to niewątpliwie świetna pogoda zapewniająca zadowalającą temperaturę w każdym wybranym przez zwiedzającego terminie. Dziewicze krajobrazy i obfita przyroda sprawia, że kraj ten stał się wymarzoną destynacją dla wielu podróżników.

Dlaczego warto odwiedzić Namibię?

Miłośnicy dzikiej przyrody oraz nadzwyczajnych krajobrazów powinni zdecydowanie wpisać Namibię na listę miejsc do zobaczenia. Niewątpliwie podróż do tego kraju dla osoby nieposiadającej doświadczenia w zwiedzaniu tak dziewiczych terenów może okazać się bardzo dużym wyzwaniem. Warto rozważyć oferty biur podróży, które zapewniają tygodniowe lub dwutygodniowe wycieczki, podczas których osoby zwiedzające będą mogły doświadczyć wszystkich atrakcji bez jakiegokolwiek ryzyka. To idealne rozwiązanie nie tylko dla amatorów podróży w nieznane i dzikie tereny, ale także dla rodzin chcących spełnić swoje marzenia. Więcej informacji o wycieczkach jest dostępnych na stronie: https://logostour.pl/kraje/namibia. Warto zapoznać się z tymi atrakcyjnymi zarówno pod względem ceny, jak i zwiedzania ofertami.

Namibia – niezapomniane atrakcje turystyczne

Zwiedzanie stolicy tego kraju to niewątpliwie obowiązek każdego turysty. Windhoek, znajduje się tutaj trasa Christuskirche – kościół luterański, Tintenpalast – Pałac Atramentowy, Fontanna Meteorytu Gibeon. Warto odwiedzić także Park Narodowy Namib-Naukluft, w którym znajdują się najwyższe wydmy świata, osiągające wysokość 275 metrów n.p.m. Dead Vlei to niezaprzeczalnie jedna z największych atrakcji Namibii, ta niezwykła dolina od ponad 900 lat jest pozbawiona wody. Wyschnięte drzewa akacji sprawiają największe wrażenie podczas wschodu słońca, odgrywając cudowne spektakularne pokazy światła. Walvis Bay to bardzo nowoczesne, pełne zabudowań, portowe miasteczko znane m.in. z produkcji soli przez odsalanie wody morskiej. Największą atrakcją tego miejsca są różowe flamingi, które przemieszczają się między licznymi rozlewiskami, te znajdujące się bliżej nabrzeża są o wiele bardziej oswoje, a więc łatwiej fotografować. Osoby zwiedzające Namibię powinny niewątpliwie odwiedzić Swakopmund, miasto bogate w pamiątki z okresu kolonizacji niemieckiej, gdzie wciąż działają niemieckojęzyczne szkoły, instytucje kulturalne i tym podobne filie. Najstarsza pustynia świata? Tak, znajduje się właśnie w tym państwie, oznaczająca olbrzymią – Pustynia Namib. To właśnie tutaj znajduje się najwyższa wydma na świecie, sięgająca 340 metrów wysokości. Powierzchnia 22 270 km2 zapewnia miano jednego z największych parków na świecie – Park Narodowy Etosha, skrywający w sobie zarówno zróżnicowanie krajobrazowe, jak i gatunkowe. Rezerwat Moremi, położony w największej na świecie delcie rzecznej Okavango. Żyjące tam dzikie zwierzęta i ptaki można określać mianem setek tysięcy. Safari poprzez takie tereny zapewni możliwość sfotografowania m.in. Wielkiej Piątki, a także innych niespotykanych gatunków. Nie sposób nie wspomnieć o Wodospadach Wiktorii, które warto zobaczyć o wschodzie i zachodzie słońca, światło padające na wodną kurtynę dodaje niezwykłego uroku.

Ciekawostki

  1. Namib w języku nama oznacza ”ogromne miejsce”.
  2. Zwiedzając Pustynię Namib warto zwrócić uwagę na średniej wielkości głazy, to właśnie pod nimi ukrywają się skorpiony.
  3. Rząd Namibii bardzo poważnie traktuje kwestię ochrony środowiska, to pierwszy afrykański kraj, który wpisał ochronę środowiska do swojej konstytucji.
  4. Hoba, to największy znany meteoryt mający szerokość około 3 metrów i wysokość około jednego metra. Nawet z kosmosu Namibia wygląda niezwykle ciekawie, podobnie jak księżyc, widocznych jest na niej wiele kraterów po meteorytach.
  5. W Parku Narodowym Etosha znajduje się największe w Afryce solnisko o powierzchni 48000 km². Co ciekawe, widoczne jest nawet z kosmosu.
  6. Dzięki niskiemu zaludnieniu, kraj jest słabo oświetlony w nocy, co sprzyja obserwacji nocnego nieba.

Namibia to niewątpliwie piękny, ale także dziki kraj, posiadający niezwykle bogatą ofertę turystyczną. Chcąc z niej skorzystać warto na początku rozważyć ofertę biur podróży, zapewniające zwiedzającym niezapomniane atrakcje, ale także bezpieczeństwo. Ceny takich wycieczek są bardzo atrakcyjne, szczególnie w momencie przedwczesnej rezerwacji. Wybierając się do Namibii, warto wziąć pod uwagę fakt, iż przez większość dni w roku świecie słońce, upewniając tym samym turystę w podtrzymywaniu dobrej pogody. Biura Podróży oferują najczęściej wszystkie warte zobaczenia miejsca, a do tego różnego rodzaju dodatki, takie jak: wycieczka łodziami po Oceanie Atlantyckim, widokowy przelot awionetką nad Wybrzeżem Szkieletowym, wydmami i najstarszą pustynią świata – Namib, całodzienna wycieczka (awionetką i samochodem 4×4) do Kaokoland – siedziby plemienia Himba, transfer łodzią motorową w zakamarki rozlewisk, Safari poprzez sawanny i busz w okolicach rezerwatu Moremi, poranny przelot (ok. 1,5 godz.) awionetkami do Kasane, ponad wielobarwnymi dzikimi obszarami rzek Linyanti oraz Chobe. Wszystkie te atrakcje zapewnią podróżującym nie tylko wspaniałe i niezapomniane wspomienia oraz przygody, ale także piękne, kolorowe oraz zapierające dech w piersiach fotografie i filmy.

Artykuł sponsorowany