Nasi biegali w Wilnie, Krynicy i Lubartowie

W kilku imprezach startowali ostatnio członkowie Stowarzyszenia Krasnystaw Biega. Można ich było spotkać w Wilnie, Krynicy i Lubartowie.

Dobry wynik w Danske Bank Vilnius Marathon w Wilnie na Litwie uzyskał Ireneusz Hawryluk (3 godz.10 min. i 15 sek.) zajmując 40. miejsce na 779 startujących w maratonie. W rozgrywanym równolegle półmaratonie pozostali zawodnicy z Krasnystaw Biega uzyskali następujące wyniki: Jarosław Jagniontkowski – 43. miejsce z czasem 1:26:11, Damian Antończak – 77. miejsce z czasem 1:29:31 (rekord życiowy), Łukasz Kwiecień – 166. miejsce z czasem 1:35:29 (rekord życiowy), Marek Antończak – 174. miejsce z czasem 1:35:55, Marcin Bida – 583. miejsce z czasem 1:49:20. Półmaraton ukończyło 1785 zawodników.

W III Lubartowskim Półmaratonie „Bez Granic” również wzięła udział liczna grupa członków krasnostawskiego klubu. Mirosław Ożóg z wynikiem 1:22:31 zajął drugie miejsce w kategorii open, wygrywając jednocześnie kategorię M40. Ewa Furmanik z wynikiem 1:40:50 w kategorii open kobiet była druga i wygrała kategorię K30. Pozostali uzyskali także dobre wyniki: Krzysztof Szadura – 11. miejsce w open i 3 miejsce w M18, Ireneusz Golec – 1:44:36, Anna Czerniak – 2:03:33 – kat. K18 – 4. miejsce.
Z kolei w Krynicy odbył się Festiwal Biegowy. Ocenia się, że wzięło w nim udział ponad 10 tysięcy zawodników. Podczas Festiwalu prowadzona była klasyfikacja Iron Run, w której w czasie trzech dni należało wziąć udział w dziewięciu biegach na dystansach od 1 km do 64 km (ultramaraton). Sukces odniósł tu Grzegorz Rycyk, który w kat. open zajął 14. miejsce, a w kat. zawodników powyżej 40 lat – 6. miejsce. Damian Dobosz w Życiowej Dziesiątce zajął 141. miejsce open z dobrym wynikiem 41 min. i 13 sek. (kg)