Nasze trzy pary pojadą do Gdańska

Udanie w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, rozegranym w Lublinie, startowali reprezentanci lubelskich uczelni.


Wprawdzie nasi nie wygrali rywalizacji, ale zarówno wśród studentek, jak i studentów zajmowali drugie miejsca, dające awans do finałowego turnieju, który od 8 do 10 czerwca odbędzie się w Gdańsku.

Wśród kobiet Natalia Gieroba i Sylwia Obszyńska z UMCS musiały uznać wyższość jedynie Olgi Klocek i Justyny Tomali z AWF Kraków. Wśród mężczyzn lepsi od Bartłomieja Malca i Jakuba Czubińskiego z Politechniki byli tylko Adam Smolarczyk i Marcin Krawiecki z AGH Kraków.

Czwarte miejsce wśród studentów i awans do finałów AMP uzyskali także Konrad Machowicz i Błażej Czarnecki z UMCS.

Wyniki

Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej strefy C
studentki: 1. Olga Klocek, Justyna Tomala (AWF Kraków), 2. Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska (UMCS Lublin), 3. Paulina Czekajska, Paulina Głaz (URz Rzeszów), 4. Zuzanna Iszczuk, Barbara Kiławiec (AWF Kraków)
studenci: 1. Adam Smolarczyk, Marcin Krawiecki (AGH Kraków), 2. Bartłomiej Malec, Jakub Czubiński (Politechnika Lubelska), 3. Piotr Pieniążek, Hubert Stręk (AGH Kraków), 4. Konrad Machowicz, Błażej Czarnecki (UMCS Lublin)

Podium półfinałowego turnieju AMP w Lublinie. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli reprezentanci AGH, drugą lokatę zajęli studenci Politechniki Bartłomiej Malec i Jakub Czubiński

Najlepsze zawodniczki półfinałowego turnieju w Lublinie, wśród nich także Natalia Gieroba i Sylwia Obszyńska, studentki UMCS!