Nie było mocnych na gospodarzy, czyli tradycja zobowiązuje

Pierwsze miejsce w turnieju zajęli gospodarze, zespół z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji

Cztery zespoły wzięły udział w rozgrywanym w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji przy Al. Racławickich turnieju siatkówki z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 700-lecia Lublina i 90-lecia Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji.

W zawodach bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy w finale pokonali Zespół Szkół Samochodowych 2:0 (17, 19). – Tradycja zobowiązuje – komentuje zwycięstwo w turnieju Andrzej Budziński, trener najlepszej drużyny. – Do naszej szkoły, obchodzącej 90-lecie, przed laty uczęszczał między innymi jeden z najlepszych w historii polskich siatkarzy Tomasz Wójtowicz, były mistrz świata i igrzysk olimpijski – dodaje.
Zwycięzcy, ekipa PSBiG, w turnieju występowała w składzie: Sebastian Dacka, Oskar Oszust, Krzysztof Cnota, Szymon Grzywa, Kamil Małunow, Mateusz Stasiak oraz Damian Janczak i Krzysztof Kędzierski.

W meczu o 3. miejsce Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych pokonał II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego 2:0 (15, 20).
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Oszust.
Z poszczególnych ekip wyróżniono: Mateusza Zagaja (II LO), Macieja Pyca (ZS Samochodowych), Hubert Wójciaka (ZS Transportowo-Komunikacyjnych) oraz Krzysztofa Cnotę (PSBiG). MAG