Nie było mocnych na podopiecznych trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców

Ekipa ZTS Sokół Lublin zwyciężyła w zawodach w Siedlcach zarówno w punktacji drużynowej dziewcząt, jak i chłopców!

Kolejny, udany start w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek i Młodzików w zapasach zaliczyli reprezentanci lubelskiego Sokoła, uczniowie klas profilowanych i sportowych funkcjonujących przy SP 20 . Podczas zawodów rozegranych w sobotę w Siedlcach podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców okazali się najlepsi zarówno w klasyfikacji drużynowej dziewcząt jak i chłopców!

Indywidualnie wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Chołodowska, która wygrała rywalizację w kat. 58 kg.

Na podium znalazły się także, druga w kat. 33 kg Oliwia Maziarz i trzecia w kat. 54 kg Regina Watras. Na piątych miejscach zawody ukończyły: Nikola Wójcik (36 kg), Nikola Siwiec (39 kg), Daria Skałecka (42 kg), Karolina Zezula (44 kg), Aleksandra Ostrowska (62 kg) i Agata Rybaczuk (66 kg). W klasyfikacji drużynowej dziewcząt Sokół Lublin (83 pkt.) zdecydowanie wyprzedził Slavię Ruda Śląska (45) i AKS Piotrków Trybunalski (42).
Wśród chłopców najlepiej z reprezentantów lubelskiego klubu walczyli Roni Wójcik i Konrad Mrozowicz. Pierwszy wygrała kategorię 35 kg, drugi 52 kg.

Drugie miejsce w zawodach zajął Mateusz Piechota (85 kg), trzecie lokaty Ireneusz Głowacki (35 kg), Kacper Berejowski (38 kg) i Łukasz Wilkołazki (68 kg). Piąte pozycje zajeli: Adrian Gustowski (41 kg) i Krystian Michna (44 kg).

W klasyfikacji drużynowej młodzików Sokół zdobył 66 pkt. o 21. pkt wyprzedził Stal Rzeszów i o 26 pkt. WLKS Siedlce, gospodarzy zawodów. MAG

Podopieczni trenerów Rafała i Krzysztofa Boryców podczas sobotnich zawodów wystąpili w nowych, zakupionych ze środków Gminy Lublin dresach. Na podium kat. 35 kg chłopców na pierwszym miejscu Roni Wójcik, a na trzecim Ireneusz Głowacki